Ballina Etiketimet Fermere

Etiketim: fermere

Basha me fermerët në Pajovë: Subvencionet do vijnë tek ju pa...

TIRANË, 7 prill /ATSH/ Kreu i opozitës, Lulzim Basha, në vizitën e tij në qytetin e Peqinit, është ndalur në fshatin Pajovë ku ka...

20561 fermerë aplikuan online/ Kartat e naftës falas po dorëzohen normalisht...

TIRANË, 2 prill/ATSH/ Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi bëri të ditur sot se procesi i dorëzimit të kartave të naftës po...

Në të gjithë zonën e fshatit nuk duhet të aplikohet ora...

TIRANË, 2 prill /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se duam të shkojmë në gjysmë milioni të vaksinuar brenda majit. “Tani dhe vaksina po vazhdon...

Fermerët e Moravës: Investimet në bujqësi, rritje e eksporteve në tregun...

TIRANË, 2 prill /ATSH/ Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot në Moravë të Beratit një takim me fermerët, agropërpunuesit dhe grumbulluesit e produkteve bujqësore të...

Shqipëria, një nga eksportuesit më të mëdhenj të domates në Europë

TIRANË, 2 prill /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi se, Shqipëria sot është një nga eksportuesit më të mëdhenj të domates në Europë. Duke folur në...

Shqipëria mund të bëhet kampione në Ballkan për turizëm, agroturizëm dhe...

TIRANË, 2 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nga Berati se "plani ynë i veprimit 2021-2025 është në funksion të vizionit të Shqipërisë 2030...

“Meta, Berisha, Kryemadhi armiq të Reformës në Drejtësi”/ Në NATO na...

TIRANË, 1 prill /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, këto zgjedhje vendosin përfundimisht fatin e drejtësisë. Duke folur në një takim me fermerët në...

“Sezoni turistik më i lehtësuar nga vaksinimi masiv”/ PD kërkon të...

TIRANË, 1 prill /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, "ndërkohë që e shohim horizontin e sezonit turistik, që falë vaksinimit, do të jetë...

Dyfishohet sipërfaqja e tokës së punuar, sot 250 mijë ha tokë...

TIRANË, 1 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi se sot janë 250 mijë ha tokë bujqësore e punuar në të gjithë vendin. Në një takim me...

Basha, takim me fermerë të Dvoranit: Qeveria e ardhshme, 100 milionë...

TIRANË, 31 mars /ATSH/ Kreu i PD, Lulzim Basha, e ka mbyllur turin e tij në qytetin e Korçës me takimin që pati me...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA