Ballina Etiketimet Fermere

Etiketim: fermere

Karçanaj: Rekord, mbi 20 mijë fermerë aplikuan në e-Albania për naftën...

TIRANË, 31 mars/ATSH/ "Në vetëm 75 ditë që nga data e çeljes së aplikimeve e deri në mbylljen e tyre, si asnjëherë tjetër 20...

Produktet “Made in Albania”/ Soreca: BE lejon fermerët të eksportojnë pa...

TIRANË, 30 mars/ATSH/ Fermerët shqiptarë do të mund të eksportojnë produktet e tyre në tregjet e Bashkimit Europian pa taksa doganore deri në vitin...

Spaho me fermerët në Korçë: Qeveria e PD do t’i japë...

TIRANË, 27 mars/ATSH/- Kordinatori politik i Korçës Edmond Spaho u takua me fermerët e Zvezdës, me të cilët diskutoi krizën e  thellë që ka...

Formalizimi i fermerëve/ Qeveria paguan deri në 60 % të kontributeve...

TIRANË, 23 mars/ATSH/ Qeveria shqiptare përmes politikave të saj po nxit fermerët të formalizohen. Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj bëri të ditur se...

UELLS – Fermerët përplasje me qeverinë britanike për kontrollet doganore

LONDER, 13 mars /ATSH-DPA/- Unioni i Fermerëve të Uellsit ka kritikuar ashpër qeverinë britanike për vendimin e saj për të pezulluar kontrollet doganore mbi...

Kryemadhi: Fermerët do të mbështeten drejtpërdrejt për të rritur prodhimin

TIRANË, 23 shkurt /ATSH/ “Fermerët shqiptarë do të mbështeten drejtpërdrejtë për të rritur prodhimin. Rreth 200 milionë euro në vit do të investohen për...

Nafta falas/ Fermeri Reshat Hoxha: Do na japë shtysë në punën...

TIRANË, 18 shkurt /ATSH/ “Procesi i aplikimit për naftën falas, ka mobilizuar fermerët në të gjithë vendin”, u shpreh sot ministrja e Bujqësisë dhe...

Veliaj në Kavajë, thirrje fermerëve: Merrni kartën e naftës, mundësi për...

TIRANË, 31 janar/ATSH/- Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj ishte në një nga bizneset më të suksesshme të zonës...

“Nafta falas”/Fermerët me koston më të ulëta që kanë pasur ndonjëherë...

TIRANË, 31 janar/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të partisë Socialiste Taulant Balla apeloi sot fermerët të aplikojnë për të bërë pjesë e skemës mbështetëse...

Përfitues nga Programi IPARD II / Fermeri Prenga ndërtoi një pikë...

TIRANË, 29 janar/ATSH/ "Janë 27 mijë fermerë që kanë përfituar ndihmë nga shteti në të gjtiha nivelet që nga ndihma e për investime dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA