Ballina Etiketimet Be

Etiketim: be

ALGJER – Algjeria kërkon rivlerësimin e marrëveshjes së asociimit me BE

ALGJER, 10 gusht /ATSH-AFP/ - Algjeria kërkon të rivlerësojë marrëveshjen e saj të asociimit me Bashkimin Europian, që parashikon hyrjen në fuqi të një...

BRUKSEL – BE: Kërkojmë numërim të saktë të votave në presidencialet...

BRUKSEL, 10 gusht /ATSH-AFP/ - Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen dënoi sot represionin aktual në Bjellorusi dhe kërkoi një numër të...

FOKUS – Polonia kërkon samit të jashtëzakonshëm për Bjellorusinë

VARSHAVË, 10 gusht /ATSH-PAP/ - Kryeministri polak Mateusz Morawiecki u ka bërë thirrje krerëve të Komisionit Europian dhe Këshillit Europian që të mblidhen në...

BRUKSEL – BE premton 30 milionë euro shtesë për Libanin

BRUKSEL, 9 gusht /ATSH-DPA/ - BE do të sigurojë një ndihmë urgjente shtesë për Libanin, tha sot Komisioni Europian, pas konferencës ndërkombëtare të donatorëve...

BRUKSEL – BE rivendos kufizimet e hyrjes për udhëtarët nga Maroku

BRUKSEL, 7 gusht /ATSH-DPA/ - Bashkimi Europian ka rikthyer kufizimet e udhëtimit për personat që hyjnë në Bllok nga Maroku, për shkak të shqetësimeve...

GJERMANI – BE i kërkon Bjellorusisë zgjedhje të lira dhe të...

BERLIN, 7 gusht /ATSH-DPA/ - Shtetet anëtare të Bashkimit Europian, Gjermania, Franca dhe Polonia lëshuan sot një deklaratë të përbashkët duke i kërkuar me...

BRUKSEL – BE premton 33 milionë euro ndihmë urgjente për Libanin

BRUKSEL, 6 gusht /ATSH-DPA/ - Presidentja e Komisionit të BE-së, Ursula von der Leyen i premtoi sot 33 milionë euro ndihmë urgjente kryeministrit libanez,...

VIETNAM – Phuc: EVFTA mund të shpëtojë ekonomitë europiane dhe aziatike

HANOI, 6 gusht /ATSH-DPA/ - Marrëveshja e re e tregtisë së lirë BE-Vietnam, (EVFTA), e cila hyri në fuqi më 1 gusht, ofron perspektiva...

BRUKSEL – Michel: Samit i jashtëzakonshëm për marrëdhëniet e BE-së me...

BRUKSEL, 6 gusht /ATSH-ANSA/ - Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel deklaroi se është i gatshëm të thërrasë një samit të jashtëzakonshëm europian, më...

FOKUS – 30% më shumë britanikë emigruan drejt BE pas Brexit

LONDËR, 4 gusht /ATSH-ANSA/ - Numri i britanikëve që emigruan në vendet anëtare të BE-së është rritur 30% që nga votimi i Brexit dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA