Ballina Etiketimet IPARD

Etiketim: IPARD

Mbështetje për bujqësinë/ Kote për ATSH-në: IPARD II, thirrja e tretë...

TIRANË, 18 shtator /ATSH/ Këtë vit fermerët krahas fondeve që po marrin nga Skema Kombëtare e Mbështetjes për Bujqësinë 2020, përfitojnë financim edhe nga...

Dita Ndërkombëtare e Rinisë/ AZHBR: 1546 aplikantë të rinj për Skemën...

TIRANË, 12 gusht/ATSH/ Agjencia për Zhvillim Bujqësor dhe Rural duke uruar ditën Ndërkombëtare të Rinisë bënë të ditur se 45% e stafit të Agjencisë...

VIDEO/ Mbështetje nga IPARD për mekanikë të teknologjisë së lartë, ferma...

  TIRANË, 19 qershor /ATSH/- Besnik Metalla nga fshati Manzë i Durrësit, me mbështetjen në formë granti të programit IPARD, ka vënë në punë traktorin...

Mbi 120 projekte të suksesshme të IPARD në Shqipëri/ Delegacioni i...

TIRANË, 18 qershor/ATSH/ Në 2 thirrjet e hapura nga IPARD në Shqipëri ka pasur mbi 120 projekte të suksesshme. Delegacioni i BE në Tiranë organizoi...

IPARD mbështetje fermerëve shqiptarë/ Kontrata financimi që arrijnë në më shumë...

TIRANË, 17 qershor/ATSH/ Fermeri Halil Dedej nga fshati Zhurje i Tiranës përdor sot mjete të reja pune dhe një traktor, të përfituar nga programi...

IPARD II/ Ministria e Bujqësisë në vjeshtë hap thirrjen e tretë

TIRANË, 13 qershor /ATSH/- Programi IPARD II i bashkëfinancuar nga qeveria shqiptare dhe BE, me një total financimi prej 94 milionë euro ka transformuar...

IPARD II/ Agrobiznesi aplikoi me 93 projekte me vlerë rreth 35...

TIRANË, 31 maj /ATSH/- Sipërmarrës në sektorin e agropërpunimit kanë aplikuar me 93 projekte investimi, që kapin shumën totale prej 34.53 milionë euro, në...

“Fermerët shqiptarë, mundësi të eksportojnë në BE”/ Soreca: IPARD po funksionon...

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/2668786296776486/?epa=SEARCH_BOX TIRANË, 27 maj/ATSH/ Kreu i delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë, ambasadori Luigi Soreca deklaroi sot se IPARD po funksionon shumë mirë, pavarësisht krizës...

Në shqyrtim aplikimet e thirrjes së dytë të IPARD/ Skema kombëtare,...

TIRANË, 26 maj/ATSH/ Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Bledi Çuçi deklaroi sot se  aktualisht po shqyrtohen aplikimet e thirrjes së dytë të programit...

IPARD II/ 40 milionë euro kontrata në një vit në mbështetje...

TIRANË, 23 maj /ATSH/- Agjencia e Zhvillimit Bujqësor dhe Rural (AZHBR) në kuadër të Programit IPARD II, ka lidhur me fermerët kontrata investimi, në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA