AUSTRI – Tre të plagosur pas një sulmi me thikë në Vjenë

Police cars surround the presidential palace during the inauguration of the new Austrian government in Vienna, Austria, on December 18, 2017. Austria's far-right Freedom Party is set to round off a triumphant year for Europe's nationalists by being sworn in as part of the Alpine country's new government. / AFP PHOTO / JOE KLAMAR

VJENË, 7 mars /ATSH-AFP/ – Dy gra dhe një burrë, anëtarë të së njëjtës familjeje, u plagosën rëndë kur një person i paidentifikuar i sulmoi me thikë në një nga rrugët e Vjenës mbrëmjen e sotme, njoftoi policia lokale.

Incidenti u regjistrua në afërsi të një metroje në kryeqytetin austriak, megjithëse motivi dhe rrethanat e ngjarjes mbeten ende të paqarta.

Menjëherë kanë nisur kontrollet e policisë për gjetjen e agresorit. Të plagosurit një çift dhe vajza e tyre janë transportuar për në spital./
/v.b/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.