Ballina Etiketimet Austri

Etiketim: austri

COVID-19 – Kurz: Austria e interesuar për vaksinat nga Rusia dhe...

VJENË, 5 mars /ATSH-DPA/ - Austria është e interesuar për vaksinat e bëra në Kinë dhe Rusi, konfirmoi të premten kancelari austriak, Sebastian Kurz...

Edhe Austria fillon vaksinimin me “AstraZeneca” për mbi 65-vjeçarët

VJENË, 3 mars /ATSH-DPA/ - Banorët austriakë të moshës 65 vjeç e lart do të vaksinohen me vaksinën antiCOVID-19 të “AstraZeneca”-s, pavarësisht pretendimeve fillestare...

COVID-19 – Austria do të prodhojë vaksinën e saj me Izraelin...

VJENË, 2 mars /ATSH-DPA/ - Austria do të zhvillojë një version të sajin kundër varianteve të ardhshme të Covid-19 së bashku me Danimarkën dhe...

FOKUS – Austria: Presim mbështetje të gjerë për sanksionet e reja...

VJENË, 21 shkurt /ATSH-DPA/ - Ministri i Jashtëm austriak, Alexander Schallenberg pret që Bashkimi Europian të miratojë sanksione të reja kundër Rusisë lidhur me...

AUSTRI – Test i detyrueshëm COVID-19 për hyrjet në vend

VJENË, 15 shkurt /ATSH-AFP/ - Kufizimet e vendosura nga Gjermania në trafikun me Tirolin austriak, i prekur nga varianti afrikanojugor i COVID-19, e kanë...

VJENË – Austria forcon kufizimet kufitare me vendet fqinje

VJENË, 7 shkurt /ATSH-DPA/ - Austria do të intensifikojë kufizimet e saj në lidhje me kalimin e kufijve të saj duke filluar nga e...

COVID-19 – Austria zgjat bllokimin

VJENË, 17 janar /ATSH-DPA/ - Austria do të zgjasë bllokimin e saj aktual për shkak të pandemisë së koronavirusit me dy javë të tjera,...

VJENË – Austria zgjat bllokimin antiCOVID-19

VJENË, 4 janar /ATSH-DPA/ - Qeveria austriake ka vendosur ta zgjasë bllokimin e saj aktual deri më 24 janar, njoftoi sot ministri i Shëndetësisë,...

Investimet e huaja austriake u rritën në 39 milionë euro

TIRANË, 26 dhjetor /ATSH/ Investimet e huaja austriake në Shqipëri shënuan rritje gjatë këtij viti. Sipas të dhënave nga Banka e Shqipërisë, investimet  austriake, arritën...

Austria hap stacionet e skive pavarësisht COVID-19

VJENË, 24 dhjetor /ATSH-AFP/ - Dy ditë para se Austria të fillojë kufizimin e tretë për të luftuar kundër pandemisë, vendi ka autorizuar sot...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA