Ballina Etiketimet Austri

Etiketim: austri

VJENË – Austria shton mbikëqyrjen në kufi

VJENË, 24 korrik /ATSH-DPA/ - Austria ka shtuar mbikëqyrjen në kufirin e saj, ndërsa gjithnjë e më shumë migrantë po përpiqen sërish të hyjnë...

Shtetasit shqiptarë drejt Austrisë/ Ambasada: Të jenë të pajisur me biletë...

TIRANË, 12 korrik /ATSH/ Ambasada e Shqipërisë në Vjenë njoftoi sot shtetasit shqiptarë për rregullat që ka vendosur shteti austriak për të hyrë në...

Vrioni e nis mbarë në Austri, debuton me dy gola

TIRANË, 8 korrik /ATSH/ Futbollisti i Kombëtares shqiptare, Giacomo Vrioni, i cili pak ditë më parë është transferuar në Bundesligën e Austrisë, ka qenë...

Mbërrijnë edhe 16,380 vaksina Pfizer/ 1,120,070 deri tani në Shqipëri

TIRANË, 5 korrik /ATSH/ 16,380 doza të vaksinës Pfizer sapo kanë mbërritur në Shqipëri, nga kontrata e qeverisë shqiptare me kompaninë Pfizer si dhe...

FORMULA 1 – Verstappen fiton Çmimin e Madh të Austrisë 2021

VJENË, 5 korrik /ATSH-AA/ - Piloti holandez nga Red Bull Racing Honda, Max Verstappen, dje fitoi Çmimin e Madh të Austrisë 2021 në Kampionatin...

F1 – Austria stacioni i radhës

VJENË, 25 qershor /ATSH-AA/ - Austria do të jetë vendi organizator i garës së 8-të dhe të 9-të të sezonit në Kampionatin Botëror të...

Austria heq të gjitha kufizimet për pasagjerët me pasaporta biometrike

TIRANË, 23 qershor/ATSH/ Austria heq të gjitha kufizimet për pasagjerët me pasaporta biometrike që udhëtojnë në Austri, duke filluar nga nesër. Tirana Airport Partners bën...

Osmani në Austri: Me Serbinë asnjë zgjidhje tjetër, përveç njohjes reciproke...

PRISHTINË, 22 qershor /ATSH/ Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ripërsëritur qëndrimin zyrtar se me Serbinë nuk do të ketë asnjë zgjidhje tjetër përveç...

EURO 2020 – Edhe Austria në 1/16 pas fitores 1-0 kundër...

BUKURESHT, 21 qershor /ATSH/ - Austria kaloi në 1/16 pas fitores 1-0 kundër Austrisë, në stadiumin ‘’National Arena’’, sipas pamjeve televizive. Ndeshja, e gjykuar nga...

Osmani vizitë zyrtare në Austri

PRISHTINË, 21 qershor /ATSH/ Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të homologut të saj Alexander Van der Bellen, të martën do ta nisë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA