Ballina Etiketimet Xhafaj

Etiketim: Xhafaj

Xhafaj: Një turp kjo që ndodhi sot në Kuvend

TIRANË, 14 shkurt/ATSH/ - Deputeti Fatmir Xhafaj e cilëson të turpshme ngjarjen e ndodhur sot në sallën e seancave ku Edi Paloka i hodhi...

Xhafaj: Forca e Ligjit s’është show, ndëshkimi i të fortëve në...

TIRANË, 5 nëntor /ATSH- I. Vata/ - Ministri i Brendshëm në detyrë, Fatmir Xhafaj deklaron se operacioni Forca e Ligjit nuk është show, por...

Shqipëria thellim të marrëdhënieve ekonomike me vendet balltike

TIRANË, 26 tetor /ATSH/ - Forcimi i bashkëpunimit dypalësh dhe thellimi i marrëdhënieve ekonomike mes Shqipërisë dhe dy vendeve balltike, Letonisë dhe Estonisë ishin...

Shifrat, Tirana-qytet i sigurtë, u përgjysmua numri i vrasjeve

TIRANË, 14 tetor /ATSH/ - Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, tha se qeveria i ka shpallur luftë pa kompromis grupeve kriminale, të skeduara tashmë. “Forca e...

“Forca e Ligjit”, shtysë në bashkëpunimin shqiptaro-gjerman kundër krimit

TIRANË, 11 tetor /ATSH-Gjergji Mima/ - "Nëpërmjet operacionit “Forca e Ligjit” bashkëpunimi mes Shqipërisë dhe Gjermanisë po merr një shtysë edhe më të madhe",...

Shqipëria marrëveshje me BE për luftën kundër terrorizmit, menaxhimit të kufijve...

TIRANË, 5 Tetor /ATSH/ - Gjatë ministerialit të Bashkimit Europian dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor për Çështjet e Brendshme të mbajtur sot në Tiranë u...

Xhafaj: Qasje rajonale për përballimin e sfidave të sigurisë

TIRANË, 5 tetor/ATSH-Maela Marini/ "Përballimi i sfidave bashkëkohore për sigurinë dhe forcimin e shtetit ligjor, kërkon veprim të përbashkët dhe të mirëkordinuar si një...

Xhafaj: Investimet e huaja me rritje në disa sektorë

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/173525553526957/ TIRANË, 27 shtator /ATSH/- Zëvendësministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Etjen Xhafaj, ishte pjesëmarrës në Forumin e Biznesit Shqipëri-Poloni, që u zhvillua sot...

Kriminaliteti në Shkodër, ulje me 10% krahasuar me 1 vit më...

TIRANË, 3 gusht /ATSH/ -“Situata e kriminalitetit në qarkun e Shkodrës është nën kontroll, ka ulje me 10% krahasuar me 1 vit më parë”,...

Lu në mbështetje të Xhafajt: Vijoni me vendosmëri luftën kundër krimit...

TIRANË, 7 qershor/ATSH/- Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj priti në mesditë në zyrën e tij, Ambasadorin e SHBA në Tiranë, Donald Lu. Sipas njoftimit për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA