Ballina Etiketimet Xhafaj

Etiketim: Xhafaj

Vendimi i Bundestagut, Xhafaj: Një hap më pranë aspiratës së të...

TIRANË, 26 shtator /ATSH/ - Etjen Xhafaj, zv.ministër për Europën dhe Punët e Jashtme ka reaguar pas votimit në Bundestag për hapjen e negociatave...

Negociatat/ Xhafaj: Shqipëria progres në reforma, duhet dialog për Reformën Zgjedhore

TIRANË, 25 shtator /ATSH/- Etjen Xhafaj, zv.ministër për Europën dhe Punët e Jashtme u shpreh të mërkurën se "Qeveria është e angazhuar në procesin...

Reforma në drejtësi, një realitet i prekshëm dhe i vlerësuar ndërkombëtarisht

TIRANË, 22 korrik/ATSH-Maela Marini/ "Reforma në drejtësi është tashmë një realitet i prekshëm, një realitet në zhvillim dhe frytet e para të saj janë...

Xhafaj: Koha për reformë zgjedhore e reflektim politik, jo për protesta

TIRANË, 5 korrik/ATSH/ "Tani është koha për reflektim politik dhe për më shumë punë në shërbim të qytetarëve, jo për protesta e as për...

Sulmi i Metës ndaj Reformës në Drejtësi, Xhafaj: SHBA, garancia kyçe...

TIRANË, 4 korrik/ATSH/- Ish-kryetari i Komisionit të Posaçëm për Reformën në Sistemin e Drejtësisë, Fatmir Xhafaj ka përcjellë një mesazh për Kreun e Shtetit...

Voton Xhafaj: Dita e sotme shuplakë për opozitën

TIRANË, 30 Qershor /ATSH/ - Deputeti i Partisë Socialiste, Fatmir Xhafaj ka votuar sot së bashku me familjen e tij. Në një prononcim për mediet,...

Meta tejkaloi kompetencat kushtetuese, akti i tij i pavlefshëm

TIRANË, 13 qershor /ATSH-A.ALLA/ - "Akti i Presidentit konsiderohet si tejkalim i kompetencave të tij dhe për rrjedhojë një akt administrative absolutisht i pavlefshëm...

Liberalizimi i vizave dhe bashkëpunimi ekonomik, Xhafaj vizitë në Japoni

TIRANË, 28 maj /ATSH/ - Liberalizimi i vizave me Japoninë për shtetasit shqiptarë si dhe intensifikimi i marrëdhënieve ekonomike dhe tregtare ishin në qendër...

Dhuna në protestë, Xhafaj: Demokracia nuk është kështu

TIRANË, 11 Maj /ATSH/ -Zv/ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Etjen Xhafaj ka reaguar për dhunën në protestë duke shtuar se "demokracia nuk...

Xhafaj: Revolucion në organizimin e sistemeve të drejtësisë, dënim për të...

TIRANË, 8 maj/ATSH/- Deputeti i Partisë Socialiste, Fatmir Xhafaj, e konsideroi Reformën në Drejtësi një revolucion në organizimin e sistemeve të drejtësisë si një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA