Ballina Etiketimet Shqiperi

Etiketim: Shqiperi

Veteranët e Shqipërisë e Kosovës festojnë në fushë

TIRANË, 28 nëntor/ATSH/- Kjo e diel ka qenë mjaft e veçantë, jo vetëm se shënon 109 vite pavarësi për shtetin shqiptar, por edhe për...

NATO uron Shqipërinë në Ditën e Pavarësisë

TIRANË, 28 nëntor/ATSH/ Organizata e Traktatit të Atlantikut Verior (NATO) uroi sot Shqipërinë në 109-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë. Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë foton...

Urimi i Blinken për 109-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë: Krenarë që...

TIRANË, 28 nëntor/ATSH/- Sekretari amerikan i shtetit, Anthony Blinken ka uruar shqiptarët në 109-vjetorin e shpalljes së pavarësisë. Në mesazhin e tij në emër të...

Shqipëri-Kosovë, nënshkruhen marrëveshjet për artin, librin, arkeologjinë e muzetë

TIRANË, 27 nëntor/ATSH/ Shqipëria dhe Kosova nënshkruan dje marrëveshjen e bashkëpunimit në fushën e trashëgimisë kulturore dhe muzeve si dhe kalendarin kulturor 2022. Në aktivitetin...

Veteranët rikthehen në fushë, miqësore Shqipëri-Kosovë në Ditën e Pavarësisë

TIRANË, 26 nëntor/ATSH/ Veteranët e Shqipërisë dhe Kosovës do të rikthehen në fushë për të luajtur një miqësore me rastin e Ditës së Pavarësisë...

Shqipëri-Kosovë, kalim pa ndalesë në kufi dhe leja e qëndrimit 5...

TIRANË 26 nëntor /ATSH-I.Vata/ Ministria e Brendshme e Shqipërisë dhe e Kosovës kanë nënshkruar sot tri marrëveshje: marrëveshjen e lëvizjes së lirë të banorëve...

Protokolli i bashkëpunimit Shqipëri-Kosovë hyn sot në fuqi

TIRANË, 26 nëntor/ATSH/ Shqipëria dhe Kosovë janë dakordësuar sot në mbledhjen  përbashkët të dy qeverive që po mbahet në Elbasan, për nënshkrimin e një...

OBSH, mbështetje Shqipërisë për zonat e prekura nga tërmeti

TIRANË, 26 nëntor/ATSH/ Organizata e Kombeve të Bashkuara Shqipëri vijon të ofrojë mbështetje për zonat e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit 2019. Në një...

Mbahet në Elbasan mbledhja e qeverive Shqipëri-Kosovë

TIRANË, 26 nëntor/ATSH/ Mbledhja e përbashkët mes dy qeverive, të Shqipërisë dhe të Kosovës mbahet këtë të premte në qytetin e Elbasanit. Sipas agjendës së...

Bullgaria: Shqipëria të vlerësohet veçmas nga MV në procesin e negociatave

BRUKSEL, 25 nëntor /ATSH/ - Bullgaria konfirmoi veton e saj për nisjen e bisedimeve të anëtarësimit midis Bashkimit Evropian dhe Maqedonisë së Veriut, gjatë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA