Ballina Etiketimet Shqiperi

Etiketim: Shqiperi

GRECO: Shqipëria e gatshme të fillojë negocimin e kapitujve të anëtarësimit...

STRASBURG, 26 shtator /ATSH/ - Lufta kundër korrupsionit në Shqipëri është bërë kaq e sofistikuar dhe kaq e fuqishme sa vendi është i gatshëm...

COVID-19/ Gjermania mbështet Shqipërinë me aparatura, Manastirliu: Kemi rritur me 50%...

TIRANË, 23shtator/ATSH/ “Kapacitetet e terapisë intensive në aparatura jetëshpëtuese janë rritur me 50% për përballimin e situatës së shkaktuar si pasojë e COVID-19”. Deklarata u...

BRUKSEL – Roth: Brenda dhjetorit të fillojnë konferencat ndërqeveritare me Shqipërinë...

BRUKSEL, 22 shtator /ATSH/ - Gjermania, që mban presidencën e radhës të Bashkimit Europian, kërkon që brenda muajit dhjetor të zhvillohen konferencat e para...

Indeksi Global i BB-së: Shqipëria, një nga 10 vendet që ka...

TIRANË, 20 shtator/ATSH/ Shqipëria renditet ndër 10 vendet me përmirësimin më të madh në gjithën botën sa i takon shëndetësisë dhe arsimit. Kryeministri Edi Rama...

Finalizimi i operacionit “Los Blancos”/ Soreca: Lufta kundër krimit të organizuar,...

TIRANË, 17 shtator /ATSH/ Kreu i Delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë, ambasadori Luigi Soreca vlerësoi sot operacionin ndërkombëtar të antidrogës “LOS BLANCOS”. “Operacion i...

Kufiri detar me Greqinë/ Rama: Marrëveshje me ndihmën e një pale...

TIRANË, 16 shtator /ATSH-Gjergji Mima/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se çështja e detit mes Shqipërisë dhe Greqisë mund të zgjidhet me ndihmën e...

“Ndajmë të njëjtin fat”/ Presidentja e KE: Vendim historik hapja e...

TIRANË, 16 shtator /ATSH/ Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen ka mbrojtur sot vendimin "historik" për të hapur bisedimet e pranimit me...

FOTO/ Rosa e Detit të Veriut, shpendi dimërues i rrallë në...

TIRANË, 15 shtator/ATSH/ Rosa e Detit të Veriut (Somateria mollisima) është një prej llojeve pjesë e listës së shpendëve të Shqipërisë, për të cilin...

ITALI – Conte: Integrimi i Shqipërisë në BE duhet të vijojë

ROMË, 14 shtator /ATSH/ - Integrimi i Shqipërisë dhe i vendeve të ish-Jugosllavisë në Bashkimin Europian është një proces që duhet të vijojë, absolutisht,...

Shqipëria, miqësore me Gjibraltarin më 11 nëntor

TIRANË, 14 shtator /ATSH/ Kombëtarja shqiptare e futbollit do të zhvillojë një miqësore me Gjibraltarin më 11 nëntor 2020. Sipas marrëveshjes së arritur mes dy...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA