Ballina Etiketimet SHBA

Etiketim: SHBA

FOKUS – Rusia shpreson te Biden për një marrëveshje për çarmatimin...

MOSKË, 15 janar /ATSH-AFP/ - Kur presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden do të marrë Shtëpinë e Bardhë javën e ardhshme, administrata e tij...

Aksionet e Xiaomi në rënie të lirë pas përfshirjes në listën...

HONG KONG, 15 janar /ATSH-AFP/ - Çmimi i aksioneve të Xiaomi ra më shumë se 11% pas hapjes së bursës së Hong Kongut, pasi...

FOKUS – Gratë në qendër të planit ekonomik të Biden

UASHINGTON, 15 janar /ATSH-AFP/ - Gratë, viktima kryesore të krizës ekonomike në SHBA, janë në qendër të planit të ri të rimëkëmbjes prej 1...

Nis Akademia e Transparencës SHBA-Shqipëri/ Kim: Do të nxisë dialogun publik...

TIRANË, 15 janar /ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim mori pjesë në veprimtarinë për nisjen e Akademisë së...

SHBA – FED: Shpenzimet dhe çmimet e larta po shoqërojnë vaksinimin

UASHINGTON, 14 janar /ATSH-AFP/ - Presidenti i Bankës Qendrore Amerikane (FED), Jerome Powell parashikoi sot shpenzime të mëdha në lidhje me vaksinimin kundër COVID-19,...

ANKARA – Turqia: Dialog me SHBA-në për raketat ruse

ANKARA, 14 janar /ATSH-AFP/ - Turqia kërkoi dialog me SHBA-në për fillimin e bisedimeve për sa i përket blerjes së kundërshtuar nga Ankaraja të...

Forcat e Armatosura, faktor stabiliteti anembanë botës/ SHBA vlerëson kontributin e...

TIRANË, 14 janar/ATSH-A. Fortuzi/ Forcat e Armatosura Shqiptare janë faktor stabiliteti, paqeje dhe sigurie kudo ato shërbejnë anembanë globit. Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi shprehet...

SHBA ndihmon Forcat e Armatosura në përballimin e përmbytjeve/ Peleshi: Rrisim...

TIRANË, 14 janar/ATSH-A. Fortuzi/ Forcat e Armatosura të Shqipërisë do të jenë më të mirëpajisura për të përballuar situatën e krijuar nga reshjet e...

Snapchat mbyll përfundimisht llogarinë e Trump

UASHINGTON, 14 janar /ATSH-AFP/ - Rrjeti social Snapchat njoftoi sot se presidenti amerikan në ikje, Donald Trump, tashmë i bllokuar që prej javës së...

SHBA – Deficit buxhetor rekord nga tetori në dhjetor

UASHINTON, 13 janar /ATSH-AFP/ - Rritja e shpenzimeve publike të lidhura me krizën e COVID-19, përfshirë përfitimet e paguara për të papunët, e çuan...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA