Ballina Etiketimet SHBA

Etiketim: SHBA

NJU-JORK – Le Drian: Kohë dhe veprimet konkrete për zgjidhjen e...

NJU-JORK, 23 shtator /ATSH-AFP/ - Rruga për të dalë nga kriza midis Francës dhe SHBA-së do të marrë "kohë" dhe do të kërkojë "veprime",...

SHBA i dhuron Policisë së Shtetit pajisje hetimi prej 100,000 dollarësh

TIRANË, 23 shtator/ATSH/ Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë dhuroi dhe dorëzoi dje për Policinë e Shtetit pajisje hetimi prej 100,000 dollarësh të...

Fotoalbum, takimet e kryeministrit Rama në Nju-Jork

TIRANË, 23 shtator/ATSH/ Kryeministri Edi Rama po zhvillon një vizitë në Nju-Jork në kuadër të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Gjatë qëndrimit në...

NJU-JORK – Borrell: Përpjekje BE-SHBA për forcimin e besimit në partneritetin...

NJU-JORK, 22 /ATSH-AFP/ - Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara duhet të punojnë për të forcuar besimin në partneritetin e tyre, pas krizës franko-amerikane,...

Kushtetuta amerikane del në ankand

NJU-JORK, 22 shtator /ATSH-AFP/ - Një Kopje jashtëzakonisht e rrallë origjinale e Kushtetutës Amerikane, e ratifikuar më 17 shtator 1787 në Filadelfia, së shpejti...

Strehimi i afganëve, Kim takon Slotkin: Shqipëria meriton një vlerësim të...

TIRANË, 22 shtator/ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar një takim me kongresmenen amerikane, Elissa Slotkin. Në fokus...

COVID-19 – SHBA: 500 milionë vaksina dhuratë për vendet e varfra

NJU JORK, 22 shtator /ATSH-DPA/ - Prodhuesit e vaksinave Covid-19 Pfizer dhe BioNTech njoftuan zgjerimin e marrëveshjes së tyre me qeverinë amerikane për të...

NJU JORK – Maas: Takimi i kryediplomatëve u shty për shkak...

BERLIN, 22 shtator /ATSH-DPA/ - Një takim i ministrave të Jashtëm të Francës, SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Gjermaninë, në kuadër të Asamblesë së...

NJU-JORK – Biden: SHBA e angazhuar në përpjekjet ndërkombëtare kundër pandemisë...

NJU-JORK, 21 shtator /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Joe Biden premtoi sot në platformën e Kombeve të Bashkuara të rrisë përpjekjet ndërkombëtare të SHBA-së për...

COVID-19 – SHBA lehtëson kufizimet e udhëtimit për të huajt

UASHINGTON, 21 shtator /ATSH/ - SHBA planifikon të lehtësojë kufizimet e udhëtimit për të gjithë vizitorët e huaj plotësisht të vaksinuar duke filluar nga...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA