Ballina Etiketimet SHBA

Etiketim: SHBA

Hetuesit e BKH-së/ SHBA të angazhuara në mbështetjen e përpjekjeve të...

TIRANË, 9 shtator /ATSH/ Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka ftuar sot të gjithë të interesuarit që të bëhen pjesë...

NORVEGJI – Një deputet propozon Trump për Nobelin e Paqes

OSLO, 9 shtator /ATSH-AFP/ - Një deputet i së djathtës populiste norvegjeze njoftoi sot se kishte propozuar presidentin amerikan, Donald Trump për çmimin Nobel...

SHBA – FMN: Rimëkëmbja globale vetëm e pjesshme

UASHINGTON, 9 shtator /ATSH-AA/ - Drejtoresha e Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), Kristalina Georgieva theksoi se parashikimet për rimëkëmbjen globale do të jenë të pjesshme...

SHBA – Trump: I gatshëm të investoj personalisht për fushatën time

UASHINGTON, 9 shtator /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump u shpreh i gatshëm për të financuar fushatën e tij nëse do të jetë e...

VIETNAM – Tensionet mes Pekinit dhe Uashingonit në qendër të samitit...

HANOI, 9 shtator /ATSH-AFP/ - Përshkallëzimi i tensioneve mes Uashingtonit dhe Pekinit në detin e Kinës Jugore është në qendër të diskutimeve që janë...

SOFT NEWS – Amazon ndalon shitjen e bimëve… ”të huaja”!

KALIFORNI, 8 shtator /ATSH-AA/ - Kompania lidere në shitjet online, Amazon, ka ndaluar shitjen e farërave dhe bimëve të huaja në Shtetet e Bashkuara...

SHBA – Ushtria teston qentë robotë për sigurinë e bazave

UASHINGTON, 8 shtator /ATSH-AA/ - Forcat ajrore të SHBA-së kanë testuar qentë robotë, të cilët janë planifikuar të shërbejnë në sigurinë e bazave tokësore,...

SHBA – 52% e të rinjve amerikanë jetojnë tek prindërit, një...

NJU JORK, 5 shtator /ATSH-AFP/ - Rreth 52% e adoleshentëve amerikanë jetojnë tek prindërit e tyre, një shifër e regjistruar kurrë më parë në...

SHBA – Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë

UASHINGTON, 4 shtator /ATSH/ - Kosova dhe Serbia nënshkruan sot në Shtëpinë e Bardhë një marrëveshje për normalizimin ekonomik. Në ceremoninë e nënshkrimit të kësaj...

SHBA – Trump: Vaksina e COVID-19 mund të shpërndahet përpara fundit...

UASHINGTON, 4 shtator /ATSH-AA/ - Presidenti amerikan, Donald Trump bëri të ditur se kundër koronavirusit të ri (COVID-19) janë tri vaksina që ndodhen në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA