Ballina Etiketimet SHBA

Etiketim: SHBA

Dita Ndërkombëtare e Demokracisë/ Pompeo: Demokracitë janë të përgjegjshme para qytetarëve...

TIRANË, 15 shtator /ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim ka shpërndarë sot mesazhin e Sekretarit të Shtetit, Mike Pompeo në Ditën...

SHBA – Uashingtoni lehtëson paralajmërimin e udhëtimit drejt Kinës

UASHIGTON, 14 shtator /ATSH-AFP/ - SHBA-ja zbuti sot paralajmërimin e udhëtimit për turistët amerikanë që dëshirojnë të vizitojnë Kinën, duke përmendur përparimin e Pekinit...

NJU JORK – “Amazon” krijon 100 000 vende pune shtesë në...

NJU JORK, 14 shtator /ATSH-AFP/ - Gjiganti i tregtisë në internet "Amazon, që ka përfituar nga një shpërthim i kërkesës për porosi online që...

Tragjedia e 11 shtatorit/ Cakaj: Shqipëria do të jetë përjetësisht në...

TIRANË, 11 shtator /ATSH/ Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ka përkujtuar sot tragjedinë e 11 shtatorit. “Sulmi i 11...

UASHINGTON – SHBA kujton sulmin e 11 Shtatorit 

UASHINGTON, 11 shtator /ATSH-DPA/ - SHBA po përkujton sot 3 000 personat e vrarë nga sulmet e Al-Kaedës në Nju-Jork dhe Uashington më 11...

PEKIN – Kina hedh poshtë akuzat e Microsoft për çdo ndërhyrje...

PEKIN, 11 shtator /ATSH-AFP/ - Pekini përgënjeshtroi sot çdo vullnet për të ndërhyrë në zgjedhjet presidenciale amerikane të 3 nëntorit, duke dënuar akuzat e...

KINË – Kufizime ndaj diplomatëve amerikanë në kuadër të reciprocitetit

PEKIN, 11 shtator /ATSH-AFP/ - Kina njoftoi sot vendosjen e kufizimeve për diplomatët amerikanë të pranishëm në vend, përfshirë dhe Hong Kongun, në emër...

SHBA – Pompeo në Qipro për zgjidhjen e tensioneve në Mesdheun...

UASHINGTON, 11 shtator /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Shtetit njoftoi se do të shkojë në Qipro për të kërkuar një zgjidhje paqësore për tensionet...

SHBA – Gjysmë milion persona të evakuar nga zjarret në Oregon,...

LOS ANXHELES, 11 shtator /ATSH-AFP/ - Një gjysmë milion persona kanë marrë urdhër të evakuohen në shtetin e Oregonit, pas zjarreve të pazakonta që...

Ambasadorja Kim: SPAK të jetë tërësisht funksional, t’u qëndrojë fort atyre...

TIRANË, 10 shtator /ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara, në Tiranë Yuri Kim deklaroi sot se mungesa e Gjykatës Kushtetuese nuk është një situatë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA