Ballina Etiketimet Rusi2018

Etiketim: rusi2018

Anglia kalon në gjysmëfinale pas fitores me Suedinë

SAMARA, 7 korrik /ATSH/ - Anglia kaloi sot në gjysmëfinalet e Botërorit pasi mundi Suedinë me rezultatin 2-0. Golat u shënuan nga Maguire (35') dhe...

Renditja e golashënuesve

MOSKË, 3 korrik /ATSH-ANSA/ - Renditja e golashënuesve vijon si më poshtë: Pesë gola: Kane (Angli). Katër gola: Lukaku (Belgjikë); Ronaldo (Portugali). Tre gola: Cheryshev (Rusi); D. Costa...

Samurai blu: Optimist, pasi asgjë nuk është e pamundur

ROMË, 2 korrik  /ATSH-ANSA/ - Trajneri i kombëtares japoneze, Akira Nishino theksoi në një konferencë për shtyp se është shumë optimist për nesër kur...

Subashiç: Aq i lumtur, sa nuk marr dot frymë

ROMË, 2 korrik  /ATSH-ANSA / - Ju lutem më lejoni të marr frymë, duhet të marr frymë, sa emocion, jam shumë i lumtur, ishin...

Renditja e golashënuesve

ROMË, 25 qershor /ATSH-ANSA/  – Golashënuesit e deritanishëm në Rusi 2018 janë si më poshtë: Pesë gola : Kane (Angli). Katër gola : C.Ronaldo (1-Portogallo); R.Lukaku...

Los Cafeteros shuajnë shpresat e Polonisë

KAZAN, 24 qershor /ATSH/ - Skuadra e Kolumbisë, me pseudonimin tashmë të njohur ''Los Cafeteros'' (punëtorët e plantacioneve të kafesë) i dhanë sot një...

Senegali dhe Japonia ndahen në paqe

EKATERINBURG, 24 qershor /ATSH/ - Senegali dhe Japonia e mbyllën në barazim 2-2 ndeshjen e tyre, e vlefshme për Grupin H. Edhe pjesa e parë...

Fitore tenistike e Anglisë ndaj Panamasë

NIZHNI NOVGOROD, 24 qershor /ATSH-DPA/ - Anglia shënoi një fitore të thellë sot duke mundur Panamanë me rezultatin 6-1, në ndeshjen e vlefshme për...

Princesha e Tajlandës tifoze e zjarrtë e Gjermanisë

BANGKOK, 19 qershor /ATSH-DPA/ - Princesha e Tajlandës, Ubolratana, mbështet skuadrën gjermane në Botërorin e Rusisë dhe do vazhdojë ta bëjë edhe pas humbjes...

SOÇI – CR7-Spanjë 3-3

SOÇI, 15 qershor /ATSH/ - Ndeshja e dytë për grupin B mes Portugalisë dhe Spanjës përfundoi me rezultatin 3-3, ku vlen të theksohet se...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA