Ballina Etiketimet Ruci

Etiketim: Ruci

Ruçi me delegacion nga Emiratet e Bashkuara Arabe: Bashkëpunimi politik po...

TIRANË, 26 korrik/ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi priti një delegacion nga Emiratet e Bashkuara Arabe, të kryesuar nga gjeneral major, Obaid Alhairi Salem...

Kryparlamentari i Izraelit, Levy, letër Ruçit: 30-vjetori i marrëdhënieve diplomatike, oportunitet...

TIRANË 21 korrik /ATSH-I.Vata/- Kryetari i sapozgjedhur i Parlamentit (Kneset) të Izraelit, Mickey Levy, i ka dërguar një letër Kryetarit të Kuvendit të Shqipërisë,...

Politika uron besimtarët myslimanë për Kurban Bajramin

TIRANË, 20 korrik /ATSH/ Politikanët shqiptarë uruan sot festën e Kurban Bajramit për të gjithë besimtarët myslimanë. Meta: Festë e shenjtë dhe vëllazërore "Gëzuar Kurban Bajramin!...

Përmbytjet në Gjermani, mesazhe solidariteti

TIRANË 16 korrik /ATSH-I.Vata/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi shprehu sot përmes një mesazhi, solidaritetin me popullin gjerman dhe autoritet e Gjermanisë, të goditur...

Mbyllet sot legjislatura IX e Kuvendit/ Ruçi: Përmbyllëm Reformën në Drejtësi...

  TIRANË, 7 korrik/ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, në seancën e fundit të kësaj legjislature, u ndal në disa vlerësime për arritjet, problematikat dhe...

Për të tretin vit radhazi, Holanda është investitori më i madh...

TIRANË, 5 korrik /ATSH – I. Vata/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi u takua me  ambasadoren e Holandës, Guusje Korthals Altes, me rastin e...

Tryeza e Parë Ndërqeveritare me Shqipërinë gjatë Presidencës sllovene

TIRANË, 2 korrik/ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, i dërgoi sot një letër kryetarit të Asamblesë Kombëtare të Sllovenisë, Igor Zorčič, me rastin e...

85-vjetori i lindjes së akademikut Rexhep Qosja/ Ruçi: Pikëtakim i kulturës...

TIRANË, 25 qershor /ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, uron Akademikun Rexhep Qosja, me rastin e 85-vjetorit të lindjes duke e cilësuar si një...

Ruçi pret Avokatin e Popullit të Kosovës: Kontribut në përballimin e sfidave...

TIRANË, 22 qershor /ATSH – I. Vata/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti Avokatin e Popullit të Kosovës, Naim Qelaj, i cili ndodhet në...

Konferenca e parë Ndërqeveritare me Shqipërinë/ Ruçi: Faleminderit parlamentit të Holandës

TIRANË, 16 qershor/ATSH/ Parlamenti holandez mbështet thirrjen e Konferencës së Parë Ndërqeveritare Shqipëri - BE për nisjen zyrtare të negociatave për anëtarësim. Me rastin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA