Ballina Etiketimet Rubik

Etiketim: Rubik

Restaurim i Kishës së Manastirit të Rubikut, monument me vlera unikale

TIRANË, 23 janar/ATSH/ Kisha e Manastirit të Rubikut, në Mirditë, monument kulture i kategorisë së I-rë, do t'i nënshtrohet së shpejti restaurimit. Me një sipërfaqe...

Kantieri i ujit në Rubik/ Balluku: Projekte të munguara në vite,...

TIRANË, 7 dhjetor/ATSH/ Në kantierin e ujit në Rubik po punohet intensivisht për ndërtimin e rrjetit të ri të ujësjellësit, një investim i cili...

Kantieri i ujit në Rubik/ Ritme të larta për të garantuar...

TIRANË, 2 nëntor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "kantieri i ujit në Rubik vijon punën me ritme të larta për të garantuar furnizimin...

24 orë ujë të pijshëm për banorët e Rubikut

TIRANË, 10 tetor /ATSH/ - Agjencia Kombëtare e Ujësjellës-Kanalizime dhe Infrastrukturës së Mbetjeve (AKUM) shqyrtoi dhe miratoi projektin për ndërtimin e ujësjellësit të Rubikut. 8...

TEKNOLOGJI – Inteligjenca artificiale zgjidh kubin e Rubikut

KALIFORNI, 16 korrik /ATSH-ANSA/ - Pas sfidës që i bëri njeriut në video game, pasi e mundi në poker, inteligjenca artificiale arrin të zgjidhë...

Rubiku, potencial për një industri të vogël agroturizmi

TIRANË, 13 shkurt/ATSH/ - Kryeministri Edi Rama nga Rrësheni në një takim me banorë të zonës tha se ka ardhur momenti që agroturizmi të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA