Ballina Etiketimet Proteksionizem

Etiketim: proteksionizem

TOKIO – Tusk: Marrëveshja BE-Japoni mesazh kundër proteksionizmit

TOKIO, 17 korrik /ATSH-AFP/ - Marrëveshja e tregtisë së lirë mes Bashkimit Europian dhe Japonisë është një mesazh i qartë drejtuar proteksionizmit, deklaroi presidenti...

GJERMANI – “Volkswagen” kritikon proteksionizmin amerikan

BERLIN, 24 maj /ATSH-AFP/ - Numri një botëror i automjeteve, gjermani "Volkswagen", dënoi fuqishëm sot proteksionizmin amerikan pas kërcënimit të Donald Trump për të...

BRUKSEL – BE paralajmëron kundër proteksionizmit

BRUKSEL, 3 maj /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian paralajmëroi sot kundër proteksionizmit, rreziku më i madh për ekonominë e zonës euro duke konfirmuar për momentin...

ZVICËR – OBT: Rritja e tregtisë botërore kërcënohet nga proteksionizmi

ZYRIH, 12 prill /ATSH-AFP/ - Përshkallëzimi i tensioneve tregtare midis fuqive të mëdha të ekonomive botërore dhe kërcënimi i rikthimit të proteksionizmit rrezikon të...

MANILA – ADB: Rritja ekonomike aziatike mund të pengohet nga proteksionizmi...

MANILA, 11 prill /ATSH-DPA/ – Prespektiva e rritjes ekonomike rajonale aziatike mund të pengohet nga tensionet tregtare që janë krijuar nga politikat proteksioniste të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA