Ballina Etiketimet Projekte

Etiketim: projekte

Integrimi europian/ BE, 212 milionë euro investime në mjedis gjatë 10...

TIRANË, 9 nëntor /ATSH/ Bashkimi Europian ka dhuruar më shumë se 212 milionë Euro për investime në mjedis gjatë 10 viteve të fundit për...

Veliaj: Ja projektet e transformimit të Tiranës në mandatin e tretë...

TIRANË, 21 tetor/ATSH/ Në mandatin e tretë të Partisë Socialiste në pushtet, Tirana do të pësojë një transformim të thellë. Kryetari i bashkisë së Tiranës,...

Dy projekte historike nisin këtë vit në Gjirokastër/ Rriten hapësirat publike...

TIRANË, 5 tetor/ATSH/ Brenda vitit 2020 në Gjirokastër fillon zbatimi i dy projekteve të rëndësishme, bypass-it Ura e Naxes-Dunavat dhe vendparkimit për automjetet në...

Programi italo-shqiptar i konvertimit të borxhit për zhvillim/ Përfitojnë 31 bashki...

https://www.facebook.com/aniladenaj.al/videos/417309932559379/?t=2 TIRANË, 9 korrik/ATSH/ 31 bashki do të përfitojnë një financim prej 10 milionë eurosh në kuadër të programit italo-shqiptar të Konvertimit të Borxhit për...

Mbi 120 projekte të suksesshme të IPARD në Shqipëri/ Delegacioni i...

TIRANË, 18 qershor/ATSH/ Në 2 thirrjet e hapura nga IPARD në Shqipëri ka pasur mbi 120 projekte të suksesshme. Delegacioni i BE në Tiranë organizoi...

Zvicra, mbështetje projekteve zhvillimore në Lezhë

TIRANË, 26 maj/ATSH/ Për herë të parë në Shqipëri do të zbatohet një projekt i disiplinimit të ujërave të bardha nga ujërat e zeza,...

Projektet kulturore pas pandemisë, Margariti: Një tjetër hub kulturor do të...

TIRANË, 22 prill/ATSH/ Ministrja e Kulturës, Elva Margariti shpalosi projektet në kulturë në situatën e krijuar nga pandemia COVID-19. Margariti deklaroi në një intervistë televizive...

Projekte të përbashkëta, Kolgega për ATSH-në: Shqipëria, rol në forcimin e...

  TIRANË, 28 shkurt/ATSH-Z.Tosku/ Samiti i Parë i Shoqërisë Civile i mbajtur sot në Tiranë luan një rol të rëndësishëm jo vetëm për fqinjësinë e...

Rama: Gëzuar të gjithë atyre që sonte do ta presin Vitin...

TIRANË, 31 dhjetor/ATSH-Arbi Fortuzi/- Kryeministri Edi Rama i ka uruar sot të gjithë atyre që do ta presin Vitin e Ri në spital, shërim...

Aksi Thumanë-Rrogozhinë dhe Tuneli i Llogarasë, impakt në ekonomi dhe turizëm

TIRANË, 20 dhjetor/ATSH/ Pas Aeroportit të Vlorës edhe dy projekte të mëdha, do të prezantohen me garë të hapur ndërkombëtare, konkretisht, Aksi Thumanë-Rrogozhinë pjesë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA