Ballina Etiketimet Programe

Etiketim: programe

Zgjerimi i BE në programet zgjedhore të partive gjermane

TIRANË, 8 shtator /ATSH/ CDU/CSU ka fiksuar në programin e saj zgjedhor parimin e përgjithshëm për thellimin, para zgjerimit të BE. CDU/CSU mendon, se...

2,827 punëkërkues u mbështetën nga programet e nxitjes së punësimit

TIRANË, 23 korrik/ATSH/ 580 subjekte dhe 2827 punëkërkues kanë përfituar mbështetje përmes programeve për nxitjen e punësimit në 6-mujorin e parë të këtij viti. Kjo...

Programet e nxitjes së punësimit/ Demiraj për ATSH-në: 2596 pjesëmarrës në...

TIRANË, 12 qershor/ATSH/ Nxitja e punësimit është ndër politikat aktive sociale që po ndikon drejtpërdrejtë në uljen e papunësisë përgjatë këtyre viteve. Me 4 programe të...

“100 ditë, 100 arritje”/Nga 0 në 2013, sot 38 programe buxhetore...

TIRANË, 7 mars/ATSH/ Në të gjithë vendin po zbatohen 38 programe buxhetore dedikuar barazisë gjinore, nga zero programe që kishte në vitin 2013. Kjo u...

“Barrikadë për bllokimin e reformës në drejtësi”/Koalicioni PD-LSI i imponuar nga...

TIRANË, 3 mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në aktivitetin "Rruga drejt 25 Prillit - DREJTËSIA QË DUAM", se koalicioni paszgjedhor PD-LSI është një...

Ndërmjetësimi nga Zyrat e Punës/ Siguron formim profesional, nxit uljen e...

TIRANË, 3 shtator/ATSH/ Punëkërkuesit e papunë të regjistruar në zyrat e punësimit, ata të cilët kërkojnë të aftësohen nëpërmjet punës, të subvencionohen për punësim...

Pranimet në universitete/ Procesi me 3 raunde, Xhelaj: Më shumë kohë...

TIRANË, 9 qershor/ATSH/ “Në momentin që ne do të marrim rezultatet e Maturës Shtetërore dhe ato të gjimnazit, të dhënat do të hidhen në...

COVID-19/ Publikohen programet orientuese të rishikuara për provimet e maturantëve

TIRANË, 27 prill/ATSH/ Ministria e Arsimit, Rinisë dhe Sportit ka publikuar programet e reja orientuese të rishikuara si pasojë e pandemisë COVID-19 për maturantët. Pesë...

Programe profesionale në Universitetin e Gjirokastrës

TIRANË, 22 shkurt/ATSH/ - Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini deklaroi se programet e reja të studimit profesional janë domosdoshmëri, por më parë...

Manastirliu: Nga marsi përmirësohet situata e mjekëve në rrethe

TIRANË, 14 shkurt/ATSH/ - Duke filluar nga muaji mars, situata e mjekëve në rrethe do të përmirësohet për shkak se përfundon edhe procesi i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA