Ballina Etiketimet Pompeo

Etiketim: pompeo

SHBA – Pompeo: Po ecet në drejtimin e duhur për samitin...

UASHINGTON, 31 maj /ATSH-AFP/ - Kreu i diplomacisë amerikane, Mike Pompeo u shpreh sot se po ecet në drejtimin e duhur në bisedimet paraprake...

UASHINGTON – Pompeo: Samiti SHBA-Kore e Veriut varet nga Kim

UASHINGTON, 23 maj /ATSH-AFP/ - Zhvillimi i samitit historik mes Donald Trump dhe Kim Jong Un varet nga kreu koreanoverior, deklaroi sot sekretari amerikan...

SHBA – Pompeo: Kim kërkon ndihmë ekonomike dhe garanci mbi sigurinë

UASHINGTON, 23 maj /ATSH-AFP/ - Kreu koreanoverior Kim Jong Un u shpreh qartësisht para amerikanëve se pret, në këmbim të denuklearizimit një ndihmë ekonomike...

JORDANI – Pompeo: Izraelitët dhe palestinezët të rifillojnë bisedimet për paqe

AMAN, 30 prill /ATSH-DPA/ - Sekretari i ri amerikan i Shtetit, Mike Pompeo u kërkoi palestinezëve dhe izraelitëve të rifillojnë negociatat, pas shumë vitesh...

LM – Pompeo paraqet linjën e ashpër amerikane ndaj Iranit

AMAN, 30 prill /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo është duke zhvilluar një turne në Lindjen e Mesme ku synon të promovojë...

SHBA – Pompeo: Kim e ka marrë seriozisht shkatërrimin e armëve...

UASHINGTON, 29 prill /ATSH-DPA/ - Lideri koreano-verior, Kim Jong Un e ka marrë seriozisht shkatërrimin e armëve bërthamore në vendin e tij, deklaroi sekretari...

BRUKSEL – Pompeo: Është e rëndësishme që aleatët e NATO-s të...

BRUKSEL, 27 prill /ATSH-AFP/ - Është e rëndësishme që aleatët e NATO-s të respektojnë angazhimet e tyre në fushën e shpenzimeve ushtarake, theksoi sot...

Bushati takon Sekretarin e Shtetit të SHBA-së

TIRANË, 27 prill/ATSH/ - Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ka zhvilluar një takim me Sekretarin e Shtetit të SHBA-së, Mike...

SHBA – Pompeo nis turin në NATO, Arabinë Saudite, Jordani dhe...

UASHINGTON, 27 prill /ATSH-AFP/ - Kreu i sapo emëruar i diplomacisë amerikane, Mike Pompeo, i cili sapo bëri betimin në postin e ri, do...

SHBA – Një komision i Senatit kundër Pompeo-s si sekretar Shteti

UASHINGTON, 21 prill /ATSH-AFP/ - Komisioni i Punëve të Jashtme të Senatit amerikan pritet të votojë kundër emërimit të Mike Pompeo-s si sekretar Shteti,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA