Ballina Etiketimet Pompeo

Etiketim: pompeo

SHBA – Pompeo: Veprimet ushtarake nuk janë mënyra për zgjidhjen e...

UASHINGTON, 10 tetor /ATSH-ANA/ - Kërcënimet dhe aktivitetet ushtarake nuk janë mënyra për të zgjidhur tensionet në Mesdheun Lindor, deklaroi sekretari i Shtetit, Mike...

KROACI – Pompeo: Negativ me COVID-19

DUBROVNIK, 2 tetor /ATSH-AFP/ - Kreu i diplomacisë amerikane, Mike Pompeo deklaroi sot se kishte rezultuar negativ me COVID-19, pas njoftimit nga presidenti amerikan,...

SHBA – Pompeo: Investimet e Huawei në Europë mbërrijnë me veprime...

UASHINGTON, 2 tetor /ATSH-DPA/ - Investimet e gjigantit kinez të teknologjisë Huawei në Europë mbërrijnë me veprime grabitqare, deklaroi sekretari i Shtetit i SHBA...

ZAGREB – Pompeo viziton Kroacinë, në fokus të bisedimeve Ballkani Perëndimor

ZAGREB, 1 tetor /ATSH-ANSA/ - Pas Greqisë dhe Italisë, sekretari i Shtetit i SHBA, Mike Pompeo do të vizitojë nesër Kroacinë, si pjesë e...

GREQI – Pompeo: Dy palët në Nagorni-Karabah t’i japin fund dhunës

SUDA, 29 shtator /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i kërkoi sot Azerbajxhanit dhe separatistëve armenë në konflikt në Nagorni-Karabah t'i japin fund...

ATHINË – Pompeo: Zgjidhje paqësore e konfliktit Turqi-Greqi

ATHINË, 28 shtator /ATSH-DPA/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo iu bashkua sot homologut të tij grek në thirrjen për një zgjidhje paqësore...

FOKUS – Dendias & Pompeo: Prioritet integrimi i Ballkanit Perëndimor në...

SELANIK, 28 shtator /ATSH-ANA/ - Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Greqia ritheksojnë mbështetjen e tyre për integrimin e të gjitha vendeve të Ballkanit...

GREQI – Takim Dendias-Pompeo në kuadër të qetësimit të tensioneve në...

ATHINË, 28 shtator /ATSH-ANA/ - Kreu i diplomacisë amerikane, Mike Pompeo filloi sot në Greqi bisedimet në kuadër të qetësimit të tensioneve në Mesdheun...

SHBA – Pompeo: I etur për të dëgjuar pikëpamjet e partnerëve...

UASHINGTON, 26 shtator /ATSH-ANSA/ - Jam i etur për të dëgjuar pikëpamjet e partnerëve italianë për teknologjinë G5, deklaroi sekretari i Departamentit amerikan të...

SHBA – Pompeo: Sanksione të reja ndaj Ministrisë iraniane të Mbrojtjes

UASHINGTON, 21 shtator /ATSH-DPA/ - SHBA-ja do të vendosë sanksione ndaj Ministrisë iraniane të Mbrojtjes dhe njësive të tjera të lidhura me ushtrinë, që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA