Ballina Etiketimet Politikane

Etiketim: politikane

FOKUS – ”Time” publikon listën e 100 personave më me ndikim...

NJU JORK, 25 shtator /ATSH-ANSA/ - Në një botë ku të gjitha rregullat tradicionale janë përmbysur, rendi i të cilave gjithashtu ndryshon, ndikon në...

NJU JORK – Twitter rrit sigurinë para presidencialeve amerikane

NJU JORK, 18 shtator /ATSH-AFP/ - Twitter njoftoi sot se po përgatitet të përmirësojë sigurinë e llogarive të organizatave dhe personaliteteve politike amerikane, si...

ITALI – Qytetarët paralajmërohen të tregohen të kujdesshëm, urdhërohet mbyllja e...

ROMË, 24 maj /ATSH-DPA-ANSA/ - Ndërsa moti ngrohet dhe kufizimet për frenimin e koronavirusit po hiqen, politikanët italianë këshilluan qytetarët të tregojnë kujdes dhe...

Tërmeti në Turqi/ Mesazhe solidariteti nga politika dhe shteti shqiptar

TIRANË, 25 janar/ATSH/ Politikanë e zyrtarë të lartë i janë bashkuar dhimbjes së popullit turk, pas tërmetit 6.8 ballë që goditi Turqinë. Ministri i Shtetit...

ITALI – 17 të arrestuar për lidhje me Ndrangheta-n, mes tyre...

KALABRI, 31 korrik /ATSH-DPA/ - Shtatëmbëdhjetë persona, përfshirë politikanë vendas dhe një polic, janë arrestuar në një operacion të madh policor kundër mafias 'Ndrangheta’’. Në...

Veliaj: Në 30 qershor vendosim për të ardhmen e fëmijëve tanë

TIRANË, 23 qershor/ATSH/-Zgjedhjet e 30 qershorit janë momenti ku qytetarët e Tiranës do të vendosin për të çuar përpara punët e mira që janë...

Jo drejtësi politike, por një sistem drejtësie ku politikanët të mos...

TIRANË, 7 qershor/ATSH-Maela Marini/ "Ne nuk po luftojmë për të bërë drejtësi politike, që qeveria të bëjë drejtësi, por që të ketë një sistem...

FOKUS – Shtëpitë luksoze provokojnë dorëheqje seri në qeverinë bullgare

SOFJE, 27 mars /ATSH-ANSA/ - Seri dorëheqjesh të eksponentëve të qeverisë bullgare, pas të ashtuquajturave "ndërtime apartamentesh", skandali që shpërtheu në fund të javës...

Mazhoranca dhe opozita për vetingun në politikë

TIRANË, 21 dhjetor/ATSH-Maela Marini/ Në një seancë maratonë, deputetë të mazhorancës dhe opozitës diskutuan sot në Kuvend, nismën e PD për vetingun në politikë. Ndërsa për...

MEKSIKË – 175 politikanë të vrarë në një vit

MEKSIKO SITI, 11 shtator /ATSH-DPA/ – Vitin a kaluar janë vrarë 175 politikanë në Meksikë, sipas një analize për rrezikshmërinë nga kompania “Etellekt”. “Një numër...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA