Ballina Etiketimet PD

Etiketim: PD

Dënimi për blerjen e votave në Dibër, Çupi: U konfirmua masakra...

TIRANË 1 dhjetor /ATSH-I.Vata/ Deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi e ka konsideruar të paplotë drejtësinë pas dënimit me 1 vit burg të Denis...

Rikthimi i mësuesit në arsim, reagon PD

TIRANË, 27 nëntor /ATSH/ Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka reaguar sot ndaj rikthimit të mësuesit në arsim, i dënuar për ngacmime seksuale. "kriminale...

Basha: PD dhe demokratët, jo mish për top për interesat e...

TIRANË, 26 nëntor/ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar ndaj deklaratave që ish-kryeministri Sali Berisha ka dhënë sot nga "Foltorja" në qytetin...

Zhupa: PD e vetmja që ngriti zërin për inceneratorët

TIRANË 26 nëntor /ATSH-I.Vata/ Partia Demokratike ka reaguar përmes zëdhënëses Ina Zhupa, lidhur me hetimin e nisur në Komisionin parlamentar për inceneratorët. Në reagimin e...

Përjashtimi i Berishës, Basha: Ditë dramatike për mua dhe demokratët, u...

TIRANË, 25 nëntor /ATSH/ Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në emisionin "Open" në Top Channel këtë të enjte, e ka përshkruar...

Tabaku: Buxheti, u refuzuan masat nxitëse për konsumin

TIRANË, 25 nëntor/ATSH/ Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku reagoi sot pas rrëzimit në Kuvend të nismës së PD për uljen e çmimeve. Tabaku u...

Balla-opozitës: 7.5 milionë dollarë subvencion tek fermeri

TIRANË 25 nëntor /ATSH-I.Vata/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi sot se 7.5 milionë dollarë do shkojë drejtpërdrejt si subvencion...

PD amendament për uljen e TVSH në 6 %

TIRANË 25 nëntor /ATSH-I.Vata/ Nënkryetarja e PD-së, Jorida Tabaku deklaroi sot se do propozojë në emër të Partisë Demokratike një amendament për uljen e...

Zhupa: Veliaj s’mund të çojë kasetat e tij të gatshme në...

TIRANË, 24 nëntor/ATSH/ Zëdhënësja e Partisë Demokratike, deputetja Ina Zhupa i është përgjigjur sot kryetarit të bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në një reagim, Zhupa...

Tabaku: Ligji për pastrimin e parave nuk godet thelbin e problemit

TIRANË, 24 nëntor/ATSH/ Kryetarja e komisionit të Integrimit Evropian, Jorida Tabaku u shpreh sot se ligji për pastrimin e parave nuk godet thelbin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA