Ballina Etiketimet Padi

Etiketim: padi

Suli padi ndaj Mziut: Dha leje ndërtimi në zona të përcaktuara...

TIRANË, 15 gusht/ATSH/ Kryetari i Bashkisë së Kamzës, Rakip Suli deklaroi sot se do të bëjë kallëzim penal ndaj paraardhësit të tij Xhelal Mziu. Sipas...

IZRAEL – Barak kërcënon të padisë gazetën ”Daily Mail” për çështjen...

TEL AVIV, 17 korrik /ATSH-ANSA/ - Ish-kryeministri izraelit, Ehud Barak ka kërcënuar se do të padisë gazetën ''Daily Mail'' pas publikimit nga ana e...

BE – Rreth 145 000 padi në një vit për mbrojtjen...

BRUKSEL, 22 maj /ATSH-AFP/ - Një vit pas hyrjes në fuqi në BE të rregullave të reja për të mbrojtur më mirë të dhënat...

SHBA – Grupi Guns N’ Roses ngre padi ndaj një prodhuesi...

UASHINGTON, 11 maj /ATSH-AFP/ - Grupi Guns N' Roses ngriti padi në gjykatë ndaj një prodhuesi birre në Kolorado (perëndim të SHBA) për emërtimin...

SOFT-NEWS – Një 18-vjeçar padit Apple dhe kërkon një miliard dollarë...

NJU JORK, 25 prill /ATSH-ANSA/ - Një djalë 18-vjeçar padit “Apple” dhe i kërkon një miliard dollarë. “Ousmane Bah, akuzon sistemin e njohjes së fytyrës...

MONTREAL – ”Huawei” padit autoritetet kanadeze

MONTREAL, 4 mars /ATSH-AFP/ - Kryefinancierja e gjigantit kinez në fushën e telekomunikacionit ''Huawei'', Meng Wanzhou hapi një proces gjyqësor kundër autoriteteve kanadeze me...

Paditë për shpifje, Rama: 17 çështje gjyqësore në proces

TIRANË, 2 mars/ATSH/ 17 çështje gjyqësore me Fabrikën e Shpifjeve, janë tanimë në proces dhe për 10 prej tyre pritet vetëm data e seancës. Kështu...

Rama: Meta ka shkelur Kushtetutën, disa padi në Gjykatën e re...

TIRANË, 21 janar /ATSH/ Kryeministri Edi Rama, pas mbylljes së seancës parlamentare, tha për gazetarët se janë gati disa padi për shkelje të Kushtetutës nga...

Rama-Bashës: Po bëhesh gati për humbjen fitimtare të radhës

TIRANË, 30 tetor /ATSH/ - Departamenti Antishpifje në Partinë Socialiste ka konstatuar 23 shkaqe për padi për shpifje ndaj kreut të opozitës PD, Lulzim...

SHBA – Shoqëria civile padit Trump për trajtim ”çnjerëzor” të migrantëve...

UASHINGTON, 2 gusht /ATSH-AFP/ - Disa organizata të shoqërisë civile amerikane ngritën padi ndaj presidentit Donald Trump dhe zyrtarëve të administratës së tij, me...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA