Ballina Etiketimet Padi

Etiketim: padi

Shpallja “non-grata”, ish-kryeministri Berisha depoziton padinë për shpifje ndaj Blinken

TIRANË, 5 gusht/ATSH/ Ish-kryeministri Sali Berisha njoftoi sot në një konferencë për shtyp se avokati i tij ka depozituar në Gjykatën Korreksionale të Parisit...

Amazon paditet për abuzim me pozitën dominuese

UASHINGTON, 25 maj /ATSH-AFP/ - Prokurori i Uashingtonit nisi sot një proces gjyqësor kundër Amazon, me akuzën për pengim të konkurrencës në tregtinë në...

Padi 10 miliardë dollarëshe kundër McDonald’s për diskriminim racor

ÇIKAGO, 22 maj /ATSH-DPA/ - Kompania McDonald's mund të goditet rëndë pasi ndaj saj është ngritur një padi nga manjati i medias, Byron Allen,...

U shpall “non grata”/ Berisha ngre padi ndaj Blinken

TIRANË, 20 maj/ATSH/ Ish-presidenti dhe ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi sot se ka udhëzuar avokatin e tij që të ngrejë padi direkte për shpifje publike...

Nju Jorku padit ”ExxonMobil”, ”Shell” dhe BP për reklama të rreme...

NJU JORK, 23 prill /ATSH-DPA/ - Qyteti i Nju York-ut ka paditur kompanitë e naftës, ''ExxonMobil'', ''Shell'' dhe BP, si dhe grupin industrial të...

SHBA – NYT fiton betejën ligjore ndaj padisë së ish-presidentit Trump

NJU JORK, 10 mars /ATSH-DPA/ - Një gjykatës i Gjykatës Supreme të Nju Jorkut hodhi poshtë një padi të ekipit të fushatës elektorale të...

NJU JORK – SHBA padit tre hakera koreano-veriorë për grabitjen e...

NJU JORK, 18 shkurt /ATSH-AA/ - Departamenti amerikan i Drejtësisë ka ngritur padi penale ndaj tre hakerave nga Koreja e Veriut, për shkak të...

SHBA – Trump shpallet i pafajshëm nga Senati Amerikan

UASHINGTON, 14 shkurt /ATSH-AFP/ - Ish-presidenti amerikan, Donald Trump u shpall i pafajshëm nga Senati amerikan, që po e gjykonte për akuzat për kryengritje,...

STRASBURG – Azerbajxhani padi kundër Armenisë për Nagorni-Karabahun

STRASBURG, 9 shkurt /ATSH/ - Azerbajxhani ka ngritur një padi kundër Armenisë në Gjykatën Europiane për të Drejtat e Njeriut, ku akuzon Erevanin për...

Aktivitetet e ndaluara para zgjedhjeve/ PD, padi në SPAK

TIRANË, 6 janar/ATSH/ Partia Demokratike kallëzoi sot në SPAK, drejtuesit më të lartë të Partisë Socialiste, duke nisur nga kryeministri Edi Rama, disa ministra,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA