Ballina Etiketimet Ojq

Etiketim: ojq

MADRID – Spanjë pret një tjetër anije OJQ-je me migrantë

MADRID, 9 gusht /ATSH-AFP/ - Rreth dy muaj pas pritjes së ''Aquarius'', Spanja hapi sërish sot një nga portet e saj për një anije...

MEKSIKË – 11 000 vrasje në gjashtë muaj lidhur me trafikun...

MEKSIKO, 25 korrik /ATSH-AFP/ - Trafikantët e drogës janë origjina e pjesës më të madhe të vrasjeve në Meksikë, njoftoi sot një OJQ, sipas...

ITALI – Më shumë se 1 500 migrantë të shpëtuar në...

ROMË, 23 prill /ATSH-AFP/ - Më shumë se 1 500 migrantë janë shpëtuar në brigjet e Libisë këto ditët e fundit, gjatë operacioneve ku...

SHBA – Bloomberg financon 20 milionë dollarë për luftën kundër duhanit

NJU JORK, 7 mars /ATSH-AFP/ - Miliarderi dhe ish-kryebashkiaku i Nju Jorkut, Michael Bloomberg njoftoi sot krijimin e një OJQ-je që do të kritikonte...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA