Ballina Etiketimet Ojq

Etiketim: ojq

PHENIAN – Koreja e Veriut zbulon një raketë balistike ndërkontinentale gjigante

SEUL, 10 tetor /ATSH-AFP/ - Koreja e Veriut zbuloi sot një raketë balistike ndërkontinentale (ICBM) gjigante gjatë një parade ushtarake në Phenian, sipas analistëve...

OSLO – OJQ: COVID-19 ndikim shkatërrues në popullsitë më vulnerabël

OSLO, 21 shtator /ATSH-AFP/ - Pandemia e COVID-19 ka një ndikim ekonomik shkatërrues në popullsitë më vulnerabël në botë, të zhvendosur apo që jetojnë...

FRANCË – Greenpeace: Kompanitë europiane eksportojnë 41 pesticide të ndaluara

PARIS, 10 shtator /ATSH-AFP/ - Paraquat, dikloropropen, cianamide, këto pesticide të ndaluara në Bashkimin Europian për dëmet e tyre  janë eksportuar nga shoqëritë europiane...

SHBA – Kërkohet ndalimi i përdorimit të teknologjisë së njohjes së...

DETROIT, 23 qershor /ATSH-ANSA/ - Një OJQ për të drejtat civile ka ngritur padi ndaj policisë së Detroitit, ku pretendon të jetë rasti i...

ATHINË – Greqia zvogëlon numrin e OJQ-ve në kampet e migrantëve

ATHINË, 17 qershor /ATSH-AFP/ - Ministria greke e Migracionit njoftoi se vetëm 18 nga 40 OJQ-të, që janë aktualisht aktive në kampet e migrantëve...

GJERMANI – Ofensivë e re ligjore kundër politikës klimatike të Merkelit

BERLIN, 15 janar /ATSH-AFP/- Angela Merkel dhe qeveria e saj janë në shënjestër të kërkesave të reja kushtetuese nga OJQ-të dhe aktivistët e mjedisit...

BRUKSEL – Hyn në fuqi marrëveshja tregtare BE-Singapor

BRUKSEL, 8 nëntor /ATSH-AFP/ - Marrëveshja tregtare mes BE-së dhe Singaporit, kundërshtuar nga disa OJQ, do të hyjë në fuqi më 21 nëntor, njoftoi...

ITALI – Matteo Salvini i kundërvihet OJQ-së gjermane ”Sea-Watch”

ROMË, 13 qershor /ATSH-AFP/ - Zëvendëskryeministri italian, Matteo Salvini sulmoi hapur OJQ-në gjermane ''Sea-Watch'', pasi anija me të njëjtin emër mblodhi një ditë më...

GREQI – Policia akuzon një OJQ për favorizim të imigracionit të...

ATHINË, 28 gusht /ATSH-AFP/ - Policia greke njoftoi sot se ka shkatërruar një ''rrjet kriminal'' i cili ndihmonte imigracionin e paligjshëm, përfshirë 30 anëtarë...

ITALI – “Aquarius” me 141 persona në bord mbetet në brigjet...

ROMË, 11 gusht /ATSH-AFP/ - Anija humanitare "Aquarius", rikthyer në brigjet libiane, njoftoi vazhdimin e misionit të saj pasi kishte marrë 141 persona të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA