Ballina Etiketimet Mueller

Etiketim: mueller

GJERMANI – Mueller: Përgjigje e koordinuar përballë rritjes së rasteve COVID-19

BERLIN, 24 korrik /ATSH-DPA/ - Qeveria federale e Gjermanisë duhet të ketë një përgjigje të koordinuar me 16 qeveritë e landeve përballë shifrave në...

FUTBOLL – Loew: Mueller në ekipin kombëtar

BERLIN, 11 maj /ATSH-DPA/ - Trajneri i kombëtares gjermane të futbollit, Joachim Loew dëshiron të sjellë mesfushorin e Bayern Munchen, Thomas Mueller në Euro...

SHBA – Raporti mbi hetimin rus publikohet të enjten

UASHINGTON, 15 prill /ATSH-AFP/ - Raporti i prokurorit special, Robert Mueller, në lidhje me ndërhyrjet e Rusisë në Presidencialet amerikane në vitin 2016 dhe...

SHBA – Trump: Nuk e kam lexuar raportin Mueller mbi hetimin...

UASHINGTON, 10 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump theksoi sot se nuk e ka parë dhe as nuk e ka lexuar raportin e...

SHBA – Trump: Prokurori special Mueller ka zhvilluar hetimet me ndershmëri

UASHINGTON, 25 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump vlerësoi sot se prokurori special, Robert Mueller kishte zhvilluar hetimin e tij me nder, një...

SHBA – Prokurori Mueller: Akuzat eksplozive kundër Trump të pasakta

UASHINGTON, 19 janar /ATSH-AFP/ - Në një deklaratë jashtëzakonisht të rrallë, prokurori special, Robert Mueller i ngarkuar me hetimin rus i cilësoi dje si...

SHBA – Trump akuzon prokurorin Mueller për konflikt interesi

UASHINGTON, 31 korrik /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump akuzoi  prokurorin special, Robert Mueller për konflikt interesi dhe se duhet të ndalonte kryerjen e...

SHBA – Trump dyshon në integritetin e ekipit të prokurorit special...

UASHINGTON, 19 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump kritikoi ashpër integritetin e ekipit të prokurorit special Robert Mueller, duke nxitur disa deputetë republikanë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA