Ballina Etiketimet Monedhe

Etiketim: monedhe

Një monedhë e veçantë për nder të 95-vjetorit të Mbretëreshës Elizabeth...

LONDËR, 4 janar /ATSH-DPA/ - Një monedhë speciale me vlerë pesë stërlina (6,70 dollarë) do të lëshohet në BM përpara ditëlindjes së 95-të të...

GJERMANI – Dënohen tre persona për grabitjen e një monedhe ari...

BERLIN, 20 shkurt /ATSH-DPA/ - Tre persona u dënuan me burg për grabitjen spektakolare në mars 2017 të një monedhe ari me peshë 100...

SOFJE – Bullgaria ndryshon legjislacionin për të avancuar drejt euros

SOFJE, 6 shkurt /ATSH-AFP/ - Bullgaria po përgatitet për t'iu bashkuar mekanizmit europian të barazisë, një trampolinë për integrimin në zonën euro, ende larg,...

SOFT NEWS – Monedhë për 2 500-vjetorin e Termopileve

ATHINË, 4 shkurt /ATSH-ANSA/ - Greqia do të emetojë një monedhë me vlerë dy euro në përkujtim të 2 500-vjetorit të Betejës legjendare të...

BRITANI E MADHE – Grupi “Queen” nderohet me një monedhë të...

LONDËR, 20 janar /ATSH-AFP/-Grupi “Queen” u bë sot i pari grup roku që nderohet me një monedhë të koleksionit britanik, në krye të të...

NJU JORK – Trump: Zhvlerësim artificial i monedhës kineze për të...

NJU JORK, 5 gusht /ATSH-AFP/ - Vlera e rreth 7 juanë-ve këmbehet me një dollar. Monedha kineze pësoi sot zhvlerësim kundrejt kartëmonedhës së gjelbërt,...

BM – Zhvlerësohet paundi pas kundërshtimit të tretë të marrëveshjes së...

LONDËR, 29 mars /ATSH-AFP/ - Paundi britanik zhvlerësohet sot përballë dollarit dhe euros pasi deputetët britanikë hodhën poshtë për të tretën herë marrëveshjen e...

LONDËR – Vrimat e zeza përfundojnë në një monedhë, në nder...

LONDËR, 24 mars /ATSH-ANSA/ - Një vit pas vdekjes së Stephen Hawking, 14 mars 2018, ekuacioni i tij që përshkruan sjelljen e vrimave të...

FOKUS  – 20-vjeçarja euro, kolosja e brishtë

BERLIN, 1 janar /ATSH-AFP/ - Njëzetë vjeçe sot, euro është pranuar në sajë të vlerës së saj në tregje dhe në portofola duke i...

BRUKSEL – BE-ja prezanton strategjitë për të forcuar euron si monedhë...

BRUKSEL, 5 dhjetor /ATSH-DPA/ - Komisioni Europian pritet të prezantojë sot plane për të forcuar euron si monedhë ndërkombëtare ndërkohë që shumë po akuzojnë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA