Ballina Etiketimet Mision

Etiketim: mision

BRUKSEL – Stoltenberg: Misioni i NATO-s në Afganistan dhe Irak do...

BRUKSEL, 19 nëntor /ATSH-ANSA/- Ne do të vazhdojmë të trajnojmë, këshillojmë dhe ndihmojmë forcat afgane në luftën e tyre kundër terrorizmit ndërkombëtar edhe pas...

BRUKSEL – NATO vazhdon misionin afgan, pavarësisht tërheqjes së SHBA-së

BRUKSEL, 18 nëntor /ATSH-AFP/ - NATO mbetet e përkushtuar në misionin e saj në Afganistan, pavarësisht nga njoftimi i SHBA-së për reduktimin e trupave...

BRUKSEL – NATO forcon misionin e saj në Irak

BRUKSEL, 23 tetor /ATSH-AFP/ - Aleatët e SHBA-së ranë dakord sot të forcojnë misionin e NATO-s në Irak dhe paralajmëruan Uashingtonin kundër një shkëputjeje...

Misioni i rradhës në Venus ndoshta… privat?

UASHINGTON, 27 shtator /ATSH-AFP/ - A do të mundet një kompani e vogël raketash ta kalojë NASA-n dhe Europën, duke eksploruar Venusin brenda tre...

SHBA – OKB zgjat misionin e saj të paqes në Liban

UASHINGTON, 28 gusht /ATSH-AF/ - OKB-ja rinovoi sot me një vit misionin e saj të paqes në Liban (UNIFIL), duke zvogëluar personelin e saj...

TRIPOLI – OKB: Autoritetet të bashkëpunojnë me Misionin e Gjetjes së...

TRIPOLI, 22 gusht /ATSH-AFP/ - OKB-ja u bëri thirrje sot autoriteteve libiane të bashkëpunojnë me ekipin e Gjetjes së Fakteve (FFML), që duhet të...

GJENEVË – OBSH përfundon misionin në Kinë për hetimin mbi COVID-19

GJENEVË, 3 gusht /ATSH-AFP/ - Misioni në Kinë i Organizatës Botërore të Shëndetësisë përfundoi punën përgatitore për hetimin mbi origjinën e pandenusp së COVID-19,...

Ndryshimi i përkohshëm i parametrave fiskalë, kthesë pozitive në periudhë afatshkurtër

TIRANË, 1 korrik/ATSH/ Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj në takimin përmbyllës me misionin e Fondit Monetar Ndërkombëtar theksoi se ndryshimi i përkohshëm...

KOLUMBI – Mision i forcave speciale amerikane në luftën kundër drogës

BOGOTA, 28 maj /ATSH-AFP/ - SHBA-ja dërgoi në Kolumbi një njësi të forcave speciale të luftës kundër trafikut të drogës, një operacion që synon...

FOTO/ Xhaçka: Për herë të parë një ekip Komando në KFOR...

TIRANË, 22 maj/ATSH/ Forca Tokësore e Shqipërisë do të dërgojë një togë nga batalioni i Poshnjes për të shërbyer në misionin e NATO-s në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA