Ballina Etiketimet Mision

Etiketim: mision

GJENEVË – OBSH përfundon misionin në Kinë për hetimin mbi COVID-19

GJENEVË, 3 gusht /ATSH-AFP/ - Misioni në Kinë i Organizatës Botërore të Shëndetësisë përfundoi punën përgatitore për hetimin mbi origjinën e pandenusp së COVID-19,...

Ndryshimi i përkohshëm i parametrave fiskalë, kthesë pozitive në periudhë afatshkurtër

TIRANË, 1 korrik/ATSH/ Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj në takimin përmbyllës me misionin e Fondit Monetar Ndërkombëtar theksoi se ndryshimi i përkohshëm...

KOLUMBI – Mision i forcave speciale amerikane në luftën kundër drogës

BOGOTA, 28 maj /ATSH-AFP/ - SHBA-ja dërgoi në Kolumbi një njësi të forcave speciale të luftës kundër trafikut të drogës, një operacion që synon...

FOTO/ Xhaçka: Për herë të parë një ekip Komando në KFOR...

TIRANË, 22 maj/ATSH/ Forca Tokësore e Shqipërisë do të dërgojë një togë nga batalioni i Poshnjes për të shërbyer në misionin e NATO-s në...

BRUKSEL – Di Maio: Jo më ”Sophia”, por mision europian për...

BRUKSEL, 17 shkurt /ATSH-ANSA/ - Misioni ''Sophia'' nuk mjaftoi për të bllokuar futjen e armëve dhe si i tillë nuk duhet të ekzistojë më,...

BRUKSEL – Madridi i gatshëm të riforcojë misionin e NATO-s në...

BRUKSEL, 12 shkurt /ATSH-AFP/ - Spanja njoftoi sot se ishte e gatshme të riforconte rilin e NATO-s në Irak me vënien në dispozicion të...

HAPËSIRË – Nis misioni historik që do të sfidojë Diellin

UASHINGTON, 10 shkurt /ATSH-ANSA/ - Sonda europiane ''Solar Orbiter'' i është drejtuar Diellit nga baza amerikane e Cape Canaveral me anë të një rakete...

Ambasada: Njohja e patentave shqiptare, përparësi e shtetit gjerman

TIRANË, 9 shkurt/ATSH/-Pala gjermane do të zhvillojë në 13-14 shkurt 2020, një vizitë në Shqipëri, për të bërë një raport në funksion të procedurës...

FRANCË – Tetë vende europianë mbështesin krijimin e misionit mbikqyrës detar...

PARIS, 20 janar /ATSH-AFP/- Gjermania, Belgjika, Danimarka, Franca, Greqia, Italia, Holanda dhe Portugalia ofruan mbështetjen e tyre politike në krijimin e një misioni europian...

BRUKSEL – Borrell: Të rifillojmë operacionin ”Sophia” në Libi

BRUKSEL, 20 janar /ATSH-ANSA/ - Mendoj se misioni europian ''Sofia" në Libi duhet të rifillojë, deklaroi përfaqësuesi i lartë i BE, Josep Borrell në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA