Ballina Etiketimet Mision

Etiketim: mision

AUSTRALI – Mision sekret për shpëtimin e pemëve prehistorike

SIDNEI, 16 janar /ATSH-AFP/ - Një mision sekret ka mundësuar shpëtimin nga zjarret që kanë përfshirë Australinë të vendit të fundit natyror në botë...

SHBA – Roveri Mars 2020 në kërkim të jetës

PASADENA, 28 dhjetor /ATSH-AFP/ - Roveri Mars 2020, që do të fluturojë për disa muaj drejt Planetit të Kuq, jo vetëm që do të...

FOTO E DITËS/ Anija “Oriku”, pritet nga simotrat e Forcës Detare...

TIRANË, 15 dhjetor/ATSH/- Anija "Oriku" pas 3 vitesh dhe rreth 13 mijë orëve patrullim në detin Egje u kthye ditët e fundit në atdhe. Ministrja...

Forca Detare mbyll misionin në Egje, Xhaçka: Ka nisur ringritja e...

TIRANË, 14 dhjetor/ATSH/ Pas 3 vitesh dhe rreth 13 mijë orëve patrullim në detin Egje, Forca Detare ka përfunduar kontributin e saj në misionin e...

GJERMANI – ESA në mision për të pastruar hedhurinat në hapësirë

DARMSTADT, 9 dhjetor /ATSH-DPA/ Agjencia Europiane e Hapësirës (ESA) po planifikon një mision të përbashkët me një shoqëri tregtare, për pastrimin e mbeturinave nga...

Foto/ 1670 fëmijë po marrin kujdes psiko-social në të gjitha hotelet...

TIRANË, 4 dhjetor/ATSH/ 1670 fëmijë po marrin kujdesin e duhur psiko-social në hotele dhe pikat e emergjencës, me shpresën për të lënë pas sa...

Durrës/ Ushtarakët e misionit XIV të Forcave Detare nisen në Egje,...

TIRANË, 11 tetor/ATSH/- Ushtarakët e misionit të 14-të të Forcave tona Detare në Egje u nisën sot pas ceremonisë që u zhvillua në mesditë...

BM – Londra në një mision të përbashkët me SHBA-në për...

LONDËR, 5 gusht /ATSH-AFP/ - Britania e Madhe njoftoi sot pjesëmarrjen në një mision të ri ndërkombëtar për sigurinë detare së bashku me SHBA-në...

VARSHAVË – Maas: Gjermania nuk do të marrë pjesë në misionin...

VARSHAVË, 31 korrik /ATSH-DPA/ - Ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Heiko Maas deklaroi sot se vendi i tij nuk do të përfshihet në...

GJERMANI – Berlini i rezervuar për misionin e mbrojtjes në Hormuz

BERLIN, 31 korrik /ATSH-AFP/ - Gjermania ka mbajtur një qëndrim diskret ndaj kërkesës së SHBA-së për të marrë pjesë në një mision mbrojtjeje në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA