Ballina Etiketimet Mesi

Etiketim: Mesi

Shqipëri-Kosovë, nxitje bashkëpunimit në fushën e inovacionit

Zëvendëskryeministrja Mesi, takim me ministrin e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë së Kosovës, Besim Beqaj TIRANË, 19 shtator /ATSH/ - Shqipëria dhe Kosova angazhohen të thellojnë bashkëpunimin dhe përpjekjet...

Foto/ Qeveria, angazhim për Objektivat e Zhvillimit të Qëndrueshëm

TIRANË, 19 shtator/ATSH/ "Adresimi sa më i mirë i sfidave të rrugëtimit europian të vendit tonë, si i vetmi udhërrëfyes zhvillimi i Shqipërisë️", ishte...

Viti i ri shkollor, libra me standarde ndërkombëtare

TIRANË, 17 shtator/ATSH-Maela Marini/ Deri në fund të mandatit, objektiv i qeverisë është përfshirja në skemën e librave falas të gjithë sistemit arsimor 9-vjeçar. Kështu...

Investimet në arsim, libra falas në shkollat e Shkodrës

https://www.facebook.com/senidamesi.al/videos/268788137076768/ TIRANE, 17 shtator/ATSH/ "Qëllimi kryesor i arsimimit është të shndërrojmë pasqyrat në dritare", tha sot zv/kryeministrja Senida Mesi, ndërsa publikoi edhe një kolazh me foto nga...

Shqipëri-Mali i Zi, shkëmbime në fushat e administratës dhe shërbimeve publike

TIRANË, 11 Shtator /ATSH/ - Shkëmbimi i përvojave reciproke në fushat e administratës publike dhe të shërbimeve publike ishte në qendër të takimit mes...

Mesi: Reforma në drejtësi përshpejton anëtarësimin në BE

TIRANË, 14 gusht/ATSH/ Qeveria shqiptare është e angazhuar për të reformuar njëherë e përgjithmonë sistemin e drejtësisë pasi vetëm një drejtësi e re do...

E-Albania, vetëm në korrik 6 vite kohë e kursyer nga pritja...

TIRANË, 13 gusht/ATSH/ Portali e-Albania është dëshmi konkrete se si qeveria shqiptare po transformon ofrimin e shërbimeve publike nëpërmjet sistemit online, duke kontribuar direkt...

Mesi në OKB: BE, nxitësi kryesor i reformave

TIRANË, 19 korrik/ATSH/ - "Bashkimi Europian mbetet nxitësi kryesor i reformave të ndërmarra në vendin tonë, me ndikim të rëndësishëm edhe në perspektivat e...

Mesi paraqet në OKB raportin kombëtar për objektivat e “Axhendës 2030”

TIRANË, 18 korrik /ATSH/- Në Organizatën e Kombeve të Bashkuara (OKB), Republika e Shqipërisë ka prezantuar për herë të parë “Raportin Vullnetar Kombëtar” (VNR)...

Jo më uzurpim të hapësirave publike në plazhe

TIRANË, 10 korrik/ATSH/- Zëvendëskryeministrja Senida Mesi deklaroi sot se duhet të rritet siguria në plazhet shqiptare, ndërsa vuri në dukje se duhet të vijohet...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA