Ballina Etiketimet Le drian

Etiketim: le drian

FRANCË – Le Drian: Moratorium për ngërçin tregtar BE-SHBA

PARIS, 17 janar /ATSH-AFP/ - Ministri francez i Punëve të Jashtme, Le Drian sugjeroi sot  një moratorium mbi ngërçin tregtar midis Shteteve të Bashkuara...

FRANCË – Le Drian: Hipoteza e një “no deal” postBrexit perspektivë...

PARIS, 13 tetor /ATSH-AFP/ - Ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves Le Drian tha sot se mosarritja e marrëveshjes midis BE-së dhe BM-së për marrëdhëniet...

FRANCË – Le Drian: Libani të formojë një qeveri që të...

PARIS, 10 gusht /ATSH-AFP/ - Ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves le Drian i bëri thirrje sot Libanit që të formojë sa më shpejt një...

FRANCË – Le Drian: Parisi nuk e përjashton një “no deal”...

PARIS, 16 qershor /ATSH-AFP/- Ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves Le Drian, nuk e përjashtoi sot një përfundim "no deal" midis BE-së dhe Britanisë së...

FRANCË – Le Drian: OBSH ka treguar mangësi në menaxhimin e...

PARIS, 15 prill /ATSH-AFP/- Funksionimi i Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH) ka treguar mangësi në menaxhimin e krizës së koronavirusit, tha sot ministri francez...

ZVICËR – Le Drian: Kriza e e çarmatosjes nga shprehjet më...

GJENEVË,  24 shkurt /ATSH-AFP/- Franca kritikoi ashpër sot rivënien në pikëpyetje të përpjekjeve ndërkombëtare të çarmatimit, qoftë për armët kimike, qoftë për militarizimin e...

TUNIZI – Le Drian: Rreziku i përshkallëzimit në Libi rrezik për...

TUNIZ, 9 janar /ATSH-AFP/- Ministri francez i Jashtëm, Jean-Yves Le Drian, theksoi sot në Tuniz, se rreziku i përshkallëzimit në Libi kërcënon të destabilizojë...

MOSKË – Le Drian: Ka ardhur momenti për reduktimin e mosbesimit...

MOSKË, 9 shtator /ATSH-AFP/ - Ka ardhur momenti për të ulur mosbesimin me Rusinë, deklaroi sot në Moskë kreu i diplomacisë franceze, Jean-Yves Le...

SHKUP – Le Drian: Franca mbështet perspektivën europiane të Ballkanit Perëndimor

SHKUP, 8 shtator /ATSH-MIA/ - Franca mbështet perspektivën europiane të vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe ato duhet të anëtarësohen në Bashkimin Europian kur të...

PARIS – Le Drian: Franca nuk është e gatshme të paguajë...

PARIS, 29 gusht /ATSH-AFP/ - Franca nuk është e gatshme të paguajë për shtetet evropiane që nuk respektojnë parimet themelore të Unionit, paralajmëroi sot...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA