Ballina Etiketimet Katolike

Etiketim: katolike

ROMË – Italia merr 600 azilkërkues në bashkëpunim me kishën katolike

ROMË, 3 maj /ATSH-DPA/ - Italia pranoi sot të marrë 600 azilkërkues që aktualisht jetojnë në Etiopi, Niger dhe Jordani për të cilët do...

Katolikët festojnë sot Pashkët, ringjalljen e Jezu Krishtit

TIRANË, 21 prill/ATSH/- Mijëra besimtarë katolike kanë mbushur kishat për të festuar dhe kujtuar një nga momentet më të rëndësishëm të besimit, ringjalljen e...

Besimtarët katolikë kremtojnë Pashkët, mbahet mesha në Katedralen e “Shën Palit”

TIRANË, 20 prill/ATSH/- Besimtarët katolikë kremtojnë sot Pashkët, që është momenti më i madh në kalendarin liturgjik të Kishës Katolike dhe kishave të tjera...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA