Ballina Etiketimet Kandidat

Etiketim: kandidat

GJERMANI – Social-demokrati Scholz kandidat për kancelar

BERLIN, 10 gusht /ATSH-DPA/ - Ministri gjerman i Financave, Olaf Scholz do të kandidojë për të pasuar Angela Merkelin në postin e kancelarit dhe...

SHBA – Kanye West shpall kandidaturën për president

UASHINGTON, 5 korrik /ATSH-AFP/ - Reperi dhe producenti Kanye West, i cili thotë në një prej këngëve të tij "të synosh yjet", njoftoi sot...

MV – Ahmeti: Naser Ziberi kandidati mbipartiak dhe fitues për kryeministër

PRETOR, 24 qershor /ATSH-MIA/ - Lideri i BDI-së Ali Ahmeti, i cili nisi fushatën për zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do të mbahen më...

SHBA – Testohet votimi me postë për parapraket presidenciale

UASHINGTON, 2 qershor /ATSH-ANSA/ - Një test i ri votimi nëpërmjet postës për zgjedhjet paraprake do të zhvillohet sot në shtatë shtete amerikane, Indiana,...

NJU JORK – Cuomo: Nuk e zëvendësoj Bidenin si kandidat përballë...

NJU JORK, 12 prill /ATSH-DPA/ - Jo, kurrë, absolutisht jo, ishte përgjigjja e guvernatorit të Nju Jorkut, Andrew Cuomo, i cili përjashton kështu spekulimet...

GJERMANI – Rivali i Merkelit rezulton pozitiv me COVID-19

BERLIN, 17 mars /ATSH-DPA/ - Friedrich Merz, anëtar i kristian-demokratëve të kancelares gjermane, Angela Merkel (CDU) dhe drejtues i partisë, i deklaroi agjencisë gjermane...

FRANCË – Propozim tronditës i një kandidati të së djathtës: Fëmijët të...

PARIS, 3 shkurt /ATSH-ANSA/ - Propozim tronditës i një kandidati të ‘’Rassemblement National’’ për zgjedhje e ardhshme lokale në Nord-Pas-de-Calais, Christophe Marécaux. Ky i fundit...

IRAK – Presidenti i kundërvihet me dorëheqje kandidaturës së militantëve pro iranianë

BAGDAD, 26 dhjetor /ATSH-AFP/- Presidenti irakian vuri sot në diskutim dorëheqjen e tij, duke sqaruar se refuzon të propozojë në Parlament kandidatin e militantëve...

KLP publikon listën e prokurorëve kandidatë për KED

TIRANË, 15 nëntor/ATSH-Arbi Fortuzi/ Këshilli i Lartë i Prokurorisë publikon listën e prokurorëve kandidatë për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Në njoftimin për shtyp, KLP...

SHBA – Bloomberg i gatshëm për presidencialet 2020

ALABAMA, 8 nëntor /ATSH-ANSA/ - Filantropi Michael Bloomberg, ish-kryetari i bashkisë së Nju Jorkut, është i gatshëm të kandidojë për zgjedhjet e vitit 2020,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA