Ballina Etiketimet Kandidat

Etiketim: kandidat

NORVEGJI – Populli i Hong Kongut propozohet për Nobelin e Paqes...

OSLO, 16 tetor /ATSH-AFP/ - Një deputete norvegjeze njoftoi sot se kishte propozuar popullin e Hong Kongut si kandidat për çmimin Nobel për Paqen...

BELGJIKË – Von der Leyen kërkon zëvendësim të menjëhershëm për komisionerët...

BRUKSEL, 30 shtator /ATSH-DPA/ - Presidentja e zgjedhur e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, kërkon zëvendësim të menjëhershëm për dy komisionerët e refuzuar...

BRUKSEL – BE-ja e vendosur të prezantojë një kandidat të përbashkët...

BRUKSEL, 9 korrik /ATSH-AFP/ - Ministrat e Financave të BE-së ranë dakord që të prezantojnë një kandidat të përbashkët europian në krye të FMN-së,...

Durrës/ Kandidatja e PS, Valbona Sako kryeson me 87,62 %, pas...

TIRANË, 1 korrik /ATSH/ - Në bashkinë e Durrësit janë numëruar deri tani 53 nga 324 kuti. Deri tani nga rezultatet paraprake të numërimit për...

Përfundon numërimi i votave, Guci kryebashkiaku i ri i bashkisë Memaliaj

TIRANË, 1 korrik/ATSH/-Procesi i numërimit të votave ka përfunduar edhe bashkinë Memaliaj. Sipas të dhënave të bëra publike nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, kandidati i...

Kamzë, Suli: Vota e qytetarëve do të kthehet në shërbim

TIRANË, 30 qershor /ATSH/ - Kandidati i Partisë Socialiste për bashkinë e Kamzës, Rakip Suli është shprehur pas daljes nga qendra e votimit ku...

Llatja voton dhe i bën thirrje qytetarëve: Sot është dita e...

TIRANË, 30 Qershor /ATSH/ -Kandidati i Partisë Socialiste për kryetar të Bashkisë së Elbasanit, Gledian Llatja, ka votuar pranë qendrës së votimit 2303. Në fjalën...

Gjici: Bashkëqeverisje me kuksianët, ndërhyrje të shumta në Kalimash

TIRANË, 25 Qershor /ATSH/ - Kandidati i Partisë Socialiste për bashkinë e Kukësit, Safet Gjici ka premtuar bashkëqeverisje me kuksianët për “Bashkinë që duam”. Gjici...

Pukë, Gjonaj në Bicaj: Ndërhyje në ujësjellës dhe ndërtimin e rrugëve

TIRANË, 25 Qershor /ATSH/ - Kandidati i Partisë Socialiste për bashkinë e Pukës, njëkohësisht edhe kryebashkiaku aktual, Gjon Gjonaj zhvilloi një takim me banorët...

Peqin, Tosku: Në 30 Qershor votojmë për më shumë investime, për...

TIRANË, 25 Qershor /ATSH/ -Kandidati i Partisë Socialsite për bashkinë e Peqinit, Lorenc Tosku ka marrë besimin e banorëve të Bishqemit. Në një takim me...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA