Ballina Etiketimet Izrael

Etiketim: izrael

COVID-19 – IZRAEL- Rekord infeksionesh ditore që nga fillimi i pandemisë

TEL AVIV, 12 janar /ATSH-DPA/ - Pavarësisht se vendi është në mes të një bllokade të tretë kombëtare, Ministria izraelite e Shëndetësisë raportoi numrin...

TEL AVIV – Izraeli në bllokim total për shkak të Covid-19

TEL AVIV, 7 janar /ATSH-ANSA/ - Nga sot në mesnatë deri më 21 janar, Izraeli do të hyjë, siç u vendos nga qeveria, në...

KHARTUM – SHBA: Sudani nënshkruan marrëveshjen e normalizimit me Izraelin

KHARTUM, 6 janar /ATSH-AFP/ - Sudani nënshkroi sot të ashtuquajturat Marrëveshje Abrahamike për normalizimin e marrëdhënieve me Izraelin, njoftoi ambasada amerikane në Khartum. "Ne e...

TEL AVIV- Netayahu: Izraeli nuk do të lejojë Iranin të prodhojë...

TEL AVIV, 4 janar /ATSH-DPA/ - Izraeli nuk do të lejojë Iranin të prodhojë armë bërthamore, deklaroi sot kryeministri izraelit Benjamin Netayahu në përgjigje...

FOKUS – Netanyahu kundër kthimit të marrëveshjes bërthamore me Iranin

TEL AVIV, 27 dhjetor /ATSH-DPA/ - Izraeli kundërshton me forcë çdo kthim në marrëveshjen bërthamore të vitit 2015 midis fuqive botërore dhe Iranit, paralajmëroi...

IZRAEL – Fillon bllokimi i tretë mbarëkombëtar antiCovid-19

TEL AVIV, 27 dhjetor /ATSH-DPA/ - Izraeli u fut sot në një lockdown të tretë mbarëkombëtar, ndërkohë që shefi i përballimit të situatës nga...

COVID-19 – Izraeli tjetër rikufizim, katër raste të variantit të ri...

JERUZALEM, 24 dhjetor /ATSH-AFP/ - Autoritetet izraelite njoftuan sot një kufizim të tretë të përgjithshëm të paktën për dy javë për të frenuar një...

IZRAEL – Shpërbëhet parlamenti, vendi drejt zgjedhjeve të reja

TEL AVIV, 23 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Parlamenti izraelit është shpërbërë pasi koalicioni qeverisës i fragmentuar i kryeministrit Benjamin Netanyahu nuk arriti të miratojë buxhetin...

RABAT – Realizohet fluturimi i parë i drejtpërdrejtë Izrael-Marok

RABAT, 21 dhjetor /ATSH –AFP/ - Jared Kushner, këshilltari i Donald Trump, do të përurojë të martën fluturimin e parë të drejtpërdrejtë midis Izraelit...

TEL AVIV – Izraeli dhe SHBA përfundojnë provën e parë të...

TEL AVIV, 15 dhjetor /ATSH-DPA/ - Izraeli dhe SHBA-ja kanë përfunduar me sukses një seri provash përgjimi me sistemet izraelite të mbrojtjes raketore, tha...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA