Ballina Etiketimet Izrael

Etiketim: izrael

TEL AVIV –  Izraeli dhe EBA heqin vizat mes tyre, e...

TEL AVIV, 20 tetor /ATSH-AFP/ - Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe vendosën sot të përjashtojnë shtetasit e tyre nga vizat, një masë e...

TEL AVIV – Izraeli dhe EBA bien dakord për heqjen e...

TEL AVIV, 20 tetor /ATSH-AFP/ - Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe vendosën sot të përjashtojnë shtetasit e tyre nga vizat, njoftoi kryeministri izraelit,...

TEL AVIV – Izraeli njofton fillimin zyrtar të marrëdhënieve diplomatike me...

TEL AVIV, 18 tetor /ATSH-AFP/ - Izraeli dhe Bahreini do të zyrtarizojnë sot në mbrëmje normalizimin e marrëdhënieve të tyre diplomatike gjatë një ceremonie...

IZRAEL – Parlamenti ratifikon marrëveshjet e normalizimit me EBA-n

JERUZALEM, 16 tetor /ATSH-AFP/ - Parlamenti izraelit ratifikoi marrëveshjen për normalizimin e marrëdhënieve nënshkruar në shtator mes shtetit hebre dhe Emirateve të Bashkuara Arabe. Njëzet...

IZRAEL – Parlamenti miraton marrëveshjen e normalizimit me Emiratet e Bashkuara...

TEL AVIV, 15 tetor /ATSH-DPA/ - Parlamenti izraelit miratoi sot marrëveshjen historike që normalizon marrëdhëniet me EBA-n. Knesseti votoi pro marrëveshjes me një shumicë të...

UASHINGTON – SHBA thirrje Arabisë Saudite për normalizimin e marrëdhënieve me...

UASHINGTON, 14 tetor /ATSH-AFP/ - Kreu i diplomacisë amerikane, Mike Pompeo u përpoq sot të bindë Arabinë Saudite të normalizojë marrëdhëniet e saj me...

TEL AVIV – Izraeli përshëndet FB për ndalimin e postimeve që...

TEL AVIV, 13 tetor /ATSH-DPA/ - Izraeli përshëndeti sot vendimin e Facebook-ut për të ndaluar në platformën e tij përmbajtjet që mohojnë Holokaustin. "Ne e...

IZRAEL – Kabineti miraton zyrtarisht traktatin historik me Emiratet e Bashkuara...

TEL AVIV, 12 tetor /ATSH-DPA/ - Kabineti izraelit miratoi sot njëzëri formulimin e marrëveshjes historike, që normalizoi lidhjet me Emiratet e Bashkuara Arabe muajin...

IZRAEL – Policia gjobit mijëra persona për mosmbajtjen e maskave

TEL AVIV, 11 tetor /ATSH-DPA/ - Policia izraelite gjobiti sot mijëra qytetarë për shkeljen e rregullave të koronavirusit gjatë festave fetare, sidomos ata që...

BEJRUT – Bisedime Liban-Izrael për kufijtë e diskutueshëm

BEJRUT, 1 tetor /ATSH-AFP/ - Libani dhe Izraeli njoftuan sot nisjen e bisedimeve, nën ndërmjetësimin e OKB-së, për kufijtë e tyre të diskutueshëm detarë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA