Ballina Etiketimet Izrael

Etiketim: izrael

IZRAEL – Netanyahu: Bashkëpunimi me Emiratet e Bashkuara Arabe në nivel...

JERUZALEM, 25 qershor /ATSH-AFP/ - Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, njoftoi sot për një bashkëpunimin në nivel shkencor me Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA), një...

TEL AVIV – Izraeli zgjat ndalimin e hyrjes për të huajt...

TEL AVIV, 25 qershor /ATSH-DPA/ - Izraeli e ka zgjatur ndalimin e hyrjes për të huajt edhe për katër javë të tjera, deri më...

IZRAEL – Rritje e ndjeshme e rasteve të reja me COVID-19

TEL AVIV, 21 qershor /ATSH-ANSA/ - Numri i rasteve pozitive të koronavirusit është rritur në 443 njësi në Izrael që prej mëngjesit të së...

JERUZALEM – Izraeli përgatitet për një valë emigracioni hebre postCOVID-19

JERUZALEM, 18 qershor /ATSH-AFP/ - Francezi me origjinë hebreje, Dan Bocobza po mendon ende për mundësinë e emigrimit të tij dhe ajo që e...

COVID-19 – Izraeli regjistron numrin më të madh të rasteve të...

TEL AVIV, 17 qershor /ATSH-DPA/ - Në Izrael u raportuan sot 299 raste të reja me koronavirus, sipas Ministrisë së Shëndetësisë, duke shënuar kështu...

TEL AVIV – Izraeli shton numrin e personave të lejuar në...

TEL AVIV, 12 qershor /ATSH-DPA/ -Izraeli do të lejojë deri në 250 persona në dasma dhe ceremoni të tjera fetare, sipas udhëzimeve të reja...

IZRAEL – Heiko Maas në vizitë zyrtare

JERUZALEM, 9 qershor /ATSH-AFP/ - Shefi i diplomacisë gjermane, Heiko Maas do të pritet nesër në Jeruzalem për vizitën e parë të një drejtuesi...

IZRAEL – Një 6-vjeçar zbulon një pllakë balte 3 500-vjeçare

TEL AVIV, 25 maj /ATSH-DPA/ - Një 6-vjeçar, gjatë një shëtitjeje me prindërit e tij, në jug të Izraelit, zbuloi një pllakë balte 3...

BRUKSEL – BE: Qeveria izraelite të heqë dorë nga aneksimet

BRUKSEL, 19 maj /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian i kërkoi qeverisë izraelite të heqë dorë nga projektet për aneksimin në Çisjordani dhe i kujtoi shtetit...

IZRAEL – Rihapen shkollat, pas lirimit të masave nga COVID-19

TEL AVIV, 17 maj /ATSH-DPA/ - Izraeli rihapi shkollat ​​në të gjithë vendin, pasi pothuajse ngriti një bllokadë ndaj koronavirusit në mes të marsit. Rafi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA