Ballina Etiketimet Izrael

Etiketim: izrael

IZRAEL – Rikthehen kufizimet pas shtimit rekord të rasteve me COVID-19

TEL AVIV, 10 korrik /ATSH-DPA/ - Qeveria izraelite rivendosi kufizimet në pesë qytete, përfshirë Jeruzalemin, ndërsa vendi konfirmoi një numër rekord të infeksioneve të...

“Shqipëria, pishtar tolerance për hebrenjtë”/ Ambasadori izraelit: Vend i vogël që...

TIRANË, 9 korrik/ATSH/  “Në qoftë se durojmë gjithë këtë vuajtje, në qoftë se kur kjo të përfundojë do të ketë sërish hebrenj të mbetur,...

IZRAEL – Një ligj mundëson marrjen e masave urgjente për virusin...

TEL AVIV, 7 korrik /ATSH-DPA/ - Parlamenti izraelit miratoi një ligj që do t'i lejojë qeverisë të vendosë kufizime në luftën kundër koronavirusit pa...

COVID-19 – Izraeli vendos rregulla më të ashpra për grumbullimet

TEL AVIV, 6 korrik /ATSH-DPA/ - Rregullat e reja që përcaktojnë një kufi prej 50 personash në sinagoga, bare dhe vende të tjera të...

JERUZALEM – Johnson: Aneksimi në Cisjordani në kundërshtim me interesat e...

JERUZALEM, 1 korrik /ATSH-AFP/ - Aneksimi i pjesëve të Cisjordanisë, të pushtuara nga Izraeli, do të ishte një shkelje e ligjit ndërkombëtar dhe madje...

RAMALLAH – Autoriteti Palestinez gati për negociata të drejtpërdrejta me Izraelin

RAMALLAH, 29 qershor /ATSH-AFP/-Palestinezët janë të gatshëm të rihapin negociatat e drejtpërdrejta me izraelitët dhe për modifikime të vogla kufijsh, u shpreh sot kryeministri...

GJENEVË – Bachelet: Projekti izraelit për aneksimin i paligjshëm

GJENEVË, 29 qershor /ATSH-AFP/ - Komisionerja e Lartë e OKB-së për të Drejtat e Njeriut dënoi sot pabarazitë e projektit izraelit për aneksimin e...

IZRAEL – Netanyahu: Bashkëpunimi me Emiratet e Bashkuara Arabe në nivel...

JERUZALEM, 25 qershor /ATSH-AFP/ - Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, njoftoi sot për një bashkëpunimin në nivel shkencor me Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA), një...

TEL AVIV – Izraeli zgjat ndalimin e hyrjes për të huajt...

TEL AVIV, 25 qershor /ATSH-DPA/ - Izraeli e ka zgjatur ndalimin e hyrjes për të huajt edhe për katër javë të tjera, deri më...

IZRAEL – Rritje e ndjeshme e rasteve të reja me COVID-19

TEL AVIV, 21 qershor /ATSH-ANSA/ - Numri i rasteve pozitive të koronavirusit është rritur në 443 njësi në Izrael që prej mëngjesit të së...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA