Ballina Etiketimet Ishpresident

Etiketim: ishpresident

KINË – Ish-presidenti i Xinjiang shpallet fajtor për korrupsion

PEKIN, 25 korrik /ATSH-AFP/ - Ish-presidenti i Xinjiang, rajon i paqëndrueshëm në veri-perëndim të Kinës i vendosur nën monitorim të rreptë të forcave policore,...

KIRGISTAN – Ish-presidenti Atambajev nën akuzë për korrupsion

BISHKEK, 25 qershor /ATSH-AFP/ - Gjykata vuri sot nën akuzë për korrupsion ish-presidentin, Almazbek Atambajev dhe kërkoi heqjen e imunitetit parlamentar, një hap i...

ARMENI – Ish-presidenti Kotcharian para drejtësisë me akuzën për grusht shteti

EREVAN, 13 maj /ATSH-AFP/ - Ish-presidenti armen, Robert Kotcharian, i akuzuar për grusht shteti që u shoqërua me protesta të përgjakshme në 2008 do...

PERU – Ish-presidenti Humala nën akuzë në skandalin e korrupsionit ”Odebrecht”

LIMA, 7 maj /ATSH-AFP/ - Gjykata peruane vuri sot nën akuzë ish-presidentin Ollanta Humala dhe bashkëshorten e tij, Nadine Heredia për pastrim parash të...

PERU – Ish-presidenti Kuczynski në arrest shtëpie për korrupsion

LIMA, 3 maj /ATSH-AFP/ - Ish-presidenti peruan, Pedro Pablo Kuczynski i akuzuar për pastrim parash, në një skandal të gjerë korrupsioni, u vendos të...

RUMANI – Iliescu gjykohet për krime kundër njerëzimit

BUKURESHT, 8 prill /ATSH-AFP/ - Ish-presidenti rumun, Ion Iliescu do të gjykohet për ''krime kundër njerëzimit'' si dhe për rolin e tij në ngjarjet...

BRAZIL – Gjykata lëshon një tjetër dënim me 12 vite burg...

SAN PAOLO, 6 shkurt /ATSH-AFP/ - Ish-presidenti i Brazilit, Luiz Inacio Lula da Silva në burg që nga muaji prill u dënua sot me...

SHBA – Liderët botërorë kujtojnë me nderim figurën e George H.W....

UASHINGTON, 1 dhjetor /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump u shpreh se përmes origjinalitetit të tij, shpirtit dhe përkushtimit të palëkundur ndaj besimit, familjes...

SHBA – Vdes në moshën 94 vjeç ish-presidenti, George Bush

UASHINGTON, 1 dhjetor /ATSH-AFP/ - Ish-presidenti i SHBA-së, George H. W. Bush, i cili udhëhoqi vendin e tij nga 1989 në 1993 gjatë fundit...

BRAZIL – Ish-presidenti Lula merret në pyetje për një tjetër aferë...

SAN PAOLO, 8 nëntor /ATSH-AFP/ - Ish-presidenti, Luiz Inacio Lula da Silva, i cili po vuan dënimin me 12 vite burg në jug të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA