Ballina Etiketimet Iran

Etiketim: Iran

IRAN – Rohani: Marrëdhëniet me SHBA më të mira nën presidencën...

TEHERAN, 25 nëntor /ATSH-DPA/ - Presidenti iranian, Hasan Rohani deklaroi se përmirësimi i marrëdhënieve diplomatike midis Teheranit dhe Uashingtonit mund të jetë më "i...

IRAN – Khamenei: Të bëhet gjithçka për të reduktuar bilancin...

TEHERAN, 24 tetor /ATSH-AFP/ - Autoritetet shëndetësore iraniane duhet të bëjnë gjithçka për të reduktuar vdekshmërinë lidhur me epideminë e COVID-19, deklaroi sot lideri...

TEHERAN – Irani njofton fundin e embargos 10-vjeçare për armët

TEHERAN, 18 tetor /ATSH-AFP/ - Irani njoftoi sot se ndalimi i shitjes së armëve dhe pajisjeve të rënda ushtarake Teheranit tashmë ka skaduar, sipas...

UASHINGTON – SHBA sanksionon bankat kryesore iraniane

UASHINGTON, 8 tetor /ATSH-AFP/ - SHBA-ja njoftoi sot sanksione ndaj 18 bankave kryesore iraniane, duke i dhënë një goditje tjetër sektorit financiar në Iran...

KAJRO – Arabia Saudite thirrje për qëndrim ndërkombëtar të vendosur kundër...

KAJRO, 23 shtator /ATSH-DPA/ - Mbreti i Arabisë Saudite, Salman bin Abdelaziz bëri thirrje sot për një qëndrim të vendosur ndërkombëtar kundër asaj që...

SHBA – Pompeo: Sanksione të reja ndaj Ministrisë iraniane të Mbrojtjes

UASHINGTON, 21 shtator /ATSH-DPA/ - SHBA-ja do të vendosë sanksione ndaj Ministrisë iraniane të Mbrojtjes dhe njësive të tjera të lidhura me ushtrinë, që...

SHBA – Trump: Kundërpërgjigjja ndaj çdo sulmi të Iranit 1 000...

UASHINGTON, 15 shtator /ATSH-ANSA/ - Presidenti amerikan, Donald Trump ka premtuar një përgjigje amerikane 1 000 herë më të madhe ndaj çdo sulmi nga...

AUSTRI – Grossi: Së shpejti një inspektim i dytë bërthamor në...

VJENË, 14 shtator /ATSH-AFP/ - Irani është i vendosur të lejojë një inspektim bërthamor nga jashtë për një vend të dytë të dyshuar, në...

TEHERAN – Irani dënon ashpër Bahreinin për normalizimin e marrëdhënieve me...

TEHERAN, 12 shtator /ATSH-DPA/ - Irani dënoi ashpër vendimin e Bahreinit për të vendosur marrëdhënie të plota diplomatike me Izraelin. Shtëpia e Bardhë njoftoi dje...

AUSTRI – IAEA: Rezervat e uraniumit në Iran e tejkalojnë sasinë...

VJENË, 4 shtator /ATSH-DPA/ - Irani ka rezerva 10 herë sasinë e uraniumit të pasuruar që lejohet sipas marrëveshjes së tij me fuqitë e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA