Ballina Etiketimet Iran

Etiketim: Iran

FOKUS – BE: Përparime në bisedimet bërthamore

BRUKSEL, 20 prill /ATSH-AA/ - Kreu i diplomacisë së Bashkimit Europian (BE), Josep Borrell deklaroi se bisedimet në Vjenë për ringjalljen e marrëveshjes bërthamore...

SHBA – Biden: Shumë herët për të përmendur një sukses në...

UASHINGTON, 17 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Joe Biden theksoi sot se ishte shumë herët për të mësuar nëse diskutimet indirektet të ndërmarra nga...

VJENË – Irani: Vazhdojmë bisedimet, pavarësisht shkeljes së marrëveshjes bërthamore

VJENË, 14 prill /ATSH-DPA/ - Presidenti iranian, Hasan Rohani është i vendosur të vazhdojë negociatat për një kthim në marrëveshjen bërthamore të Vjenës të...

IZRAEL – Netanyahu: Irani kërcënimi më serioz për Lindjen e Mesme

TEL AVIV, 12 prill /ATSH-DPA/- Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu e quajti sot Iranin si kërcënimin më serioz me të cilin përballet Lindja e Mesme...

Irani raporton incident bërthamor

TEHERAN, 11 prill /ATSH-DPA/ - Autoritetet bërthamore të Iranit raportuan një incident gjatë natës në vendin bërthamor Natanz. “Pjesë të objektit hasën një problem me...

UASHINGTON – SHBA përgatit heqjen e disa sanksioneve kundër Iranit

UASHINGTON, 8 prill /ATSH-AA/ - Zëdhënësi i Departamentit Amerikan të Shtetit, Ned Price, ka njoftuar se amerikanët po përgatiten të heqin nenet e sanksioneve...

VJENË – Irani kërkon heqjen e sanksioneve amerikane

TEHERAN, 7 prill /ATSH-AA/ - Kryenegociatori bërthamor i Iranit, Abbas Araghchi, ka kërkuar nga SHBA të heqë sanksionet ndaj vendit të tij, në një...

UASHINGTON – SHBA dhe Irani bien dakord për bisedime indirekte bërthamore

UASHINGTON, 3 prill /ATSH-AA/ - SHBA ka njoftuar se kanë rënë dakord të marrë pjesë në bisedime indirekte bërthamore me Iranin duke filluar që...

IRAN – Rohani: Europianët të shmangin çdo kërcënim apo presion në...

TEHERAN, 7 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti iranian, Hassan Rohani u kërkoi sot vendeve europiane të shmangin çdo kërcënim apo presion në negociatat me Teheranin...

NJU JORK – SHBA: Shpresojmë që Irani t’i rikthehet diplomacisë

NJU JORK, 5 mars /ATSH-ANSA/ - SHBA-ja shpreson që Irani t'i rikthehet diplomacisë pas hapit prapa të Francës, Gjermanisë dhe Britanisë së Madhe për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA