Ballina Etiketimet Iran

Etiketim: Iran

GJERMANI – Berlini, Parisi dhe Londra: Irani të heqë dorë nga...

BERLIN, 16 janar /ATSH-AFP/ - Franca, Gjermania dhe Britania e Madhe i kërkuan sot Iranit të heqë dorë nga prodhimi i uraniumit, që do...

Forcat e Armatosura, faktor stabiliteti anembanë botës/ SHBA vlerëson kontributin e...

TIRANË, 14 janar/ATSH-A. Fortuzi/ Forcat e Armatosura Shqiptare janë faktor stabiliteti, paqeje dhe sigurie kudo ato shërbejnë anembanë globit. Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi shprehet...

SHBA – Trump vendos Kubën mes shteteve sponsorizuese të terrorizmit

UASHINGTON, 12 janar /ATSH-ANSA/ - Presidenti amerikan në largim, Donald Trump i lë një ''patate të nxehtë'' pasardhësit të tij Joe Biden, pasi sekretari...

SHBA – DASH: Me pasurimin e uraniumit, Irani po shton përpjekjet...

UASHINGTON, 5 janar /ATSH-ANSA/ - Një zhvatje bërthamore, e konsideruan Shtetet e Bashkuara të Amerikës vendimin e Iranit për të shtuar pasurimin e uraniumit...

BRUKSEL – BE: Me pasurimin e uraniumit Irani largohet nga angazhimet

BRUKSEL, 4 janar /ATSH-ANSA/ - Nëse njoftimi i Iranit për pasurimin e uraniumit deri në 20% zbatohet, atëherë kjo do të përfaqësonte një largim...

TEHERAN – Irani fillon pasurimin e uraniumit përtej kufirit të marrëveshjes...

TEHERAN, 4 janar /ATSH-DPA/ - Irani ka filluar pasurimin e uraniumit deri në 20%, përtej kufirit prej 3,67% të vendosur në marrëveshjen bërthamore të...

FOKUS – Netanyahu kundër kthimit të marrëveshjes bërthamore me Iranin

TEL AVIV, 27 dhjetor /ATSH-DPA/ - Izraeli kundërshton me forcë çdo kthim në marrëveshjen bërthamore të vitit 2015 midis fuqive botërore dhe Iranit, paralajmëroi...

FOKUS – Gjermania paralajmëron Iranin kundër përshkallëzimit bërthamor përpara mandatit të...

VJENË, 21 dhjetor /ATSH-DPA/ - Irani nuk duhet të shpërdorojë shanset e tij për të sjellë përsëri Shtetet e Bashkuara të Amerikës në marrëveshjen...

BRUKSEL – BE: Dënojmë ashpër ekzekutimin e disidentit iranian

BRUKSEL, 12 dhjetor /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian dënoi sot në termat më të fortë ekzekutimin e disidentit iranian Rouhollah Zam, duke kujtuar kundërshtimin e...

TEL AVIV – Izraeli paralajmëron qytetarët jashtë vendit për sulme nga...

TEL AVIV, 4 dhjetor /ATSH-DPA/ - Pas vrasjes së një fizikani të shquar iranian në fushën e kërkimeve bërthamore, Këshilli i Sigurisë Kombëtare të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA