Ballina Etiketimet Harris

Etiketim: harris

PORTRET – Kush është Kamala Harris?

UASHINGTON, 20 janar /ATSH-DPA/ - Kamala Harris i bashkohet Shtëpisë së Bardhë jo vetëm si zëvendëspresidente e Joe Biden, por edhe si afrikano-amerikania e...

Polemikat shoqërojnë foton e Kamala Harris në kopertinën e “Vogue”

ROMË, 11 janar /ATSH-ANSA/ - Kamala Harris fiton kopertinën e lakmuar të "Vogue", por debutimi i zëvendëspresidentes së re të SHBA-së në revistën ikonë...

SHBA – Kongresi shpall fitoren e Biden dhe Harris

UASHINGTON, 7 janar /ATSH-ANSA/ - Kongresi amerikan sapo ka shpallur Joe Biden dhe Kamala Harris president dhe zëvendëspresidente të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Votimi...

SHBA – Kamala Harris vaksinohet kundër COVID-19

UASHINGTON, 29 dhjetor /ATSH-DPA/ - Zëvendëspresidentja e zgjedhur, Kamala Harris dhe bashkëshorti i saj, Doug Emhoff, morën sot dozën e tyre të parë të...

SHBA – Harris: Të bëjmë më të mirën për shmangien e...

UASHINGTON, 29 dhjetor /ATSH-DPA/ - Pas vdekjes së një mjekeje me ngjyrë, e cila u ankua për trajtim joadekuat gjatë shtrimit në spital me...

SHBA – Fauci: Biden dhe Harris të vaksinohen sa më shpejt...

UASHINGTON, 15 dhjetor /ATSH-DPA/ - Eksperti më i lartë amerikan për Sëmundjet Infektive, Anthony Fauci, tha sot se presidenti i zgjedhur Joe Biden dhe...

SHBA – Tina Flournoy shefja e re e stafit të Harris

UASHINGTON, 4 dhjetor /ATSH-DPA/ - Zëvendëspresidentja e zgjedhur amerikane,  Kamala Harris zgjodhi Tina Flournoy, e cila ka shërbyer si shefe e stafit të ish-presidentit...

SHBA – Harris pranon kandidaturën për zëvendëspresidente

WILMINGTON, 20 gusht /ATSH-AFP/ - Kamala Harris pranoi dje në mbrëmje kandidaturën e saj historike për postin e zëvendëspresidentit të SHBA-së, simbol i një...

SHBA – Joe Biden zgjedh Kamala Harris si zëvendësen e tij

UASHINGTON, 12 gusht /ATSH-ANSA/ - Kandidati demokrat amerikan për president, Joe Biden ka zgjedhur Kamala Harris si zëvendësen e tij, raportoi ''New York Times''. Kamala...

SHBA – Kamala Harris kandidatja kryesore demokrate për zëvendëspresidente

UASHINGTON, 11 maj /ATSH-ANSA/ - Kamala Harris është në krye të kandidatëve për t'u bërë zëvendësja e Joe Biden, shkruan ''Politico''. Sipas 20 demokratëve (këshilltarët,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA