Ballina Etiketimet Gjirokaster

Etiketim: gjirokaster

15 vite në UNESCO/ Gjirokastra po rilind dita-ditës dhe po kthehet...

TIRANË, 15 korrik/ATSH/ Në sajë të investimeve të qeverisë, Gjirokastra po rilind dita-ditës dhe po kthehet në një destinacion gjithnjë e më të rëndësishëm...

“Shqipëria e bukur”/ Gjirokastra, qyteti i preferuar i turistëve vendas e...

TIRANË, 13 korrik/ATSH/ Gjirokastra është kthyer në një destinacion të pashmangshëm për turistët vendas e të huaj. Qyteti i gurtë po renditet përherë e më...

Nis faza përmbyllëse e investimit në ujësjellësin e Gjirokastrës, furnizim 24...

TIRANË, 13 korrik/ATSH-Maela Marini/ 9600 abonentë të qendrës historike të Gjirokastrës do të kenë 24 orë ujë të pijshëm në vitin 2021. Kryeministri Edi Rama...

Ambasadori Zingraf viziton Gjirokastrën: Mbështetje bashkisë në ndërtimin e infrastrukturës së...

TIRANË, 10 korrik /ATSH/ Ambasadori i Gjermanisë në Tiranë, Peter Zingraf vizitoi sot Gjirokastrën. Gjatë vizitës ambasadori Zingraf u takua me kryetarin e bashkisë së...

FOTO/ Kalldrëmet e Gjirokastrës rigjallërohen nga turistët e huaj, Golemi për...

TIRANË, 8 korrik/ATSH/ Rrugët e qytetit të gurtë të Gjirokastrës filluan të gjallërohen nga turistët vendas e të huaj në ditët e para të...

Referencë kyçe e itinerarit turistik/ Xhamia e Pazarit në Gjirokastër, rilindja...

TIRANË, 8 korrik/ATSH/ Xhamia e Pazarit të Gjirokastrës e ndërtuar në vitin 1754-1755, pas rikonstruksionit të kryer për të nxjerrë në dritë vlerat e...

Rritja e rasteve me COVID-19 në qarkun Gjirokastër/ Prefekti Aliaj kërkon...

TIRANË, 7 korrik/ATSH/ Pas rritjes së rasteve me COVID-19 në qarkun e Gjirokastrës, prefekti Astrit Aliaj mblodhi sot shtabin koordinues, ku kërkoi bashkëpunim maksimal...

Teatri “Zihni Sako” i Gjirokastrës do rikonstruktohet/ Golemi: Transformim hapësirës së...

TIRANË, 1 korrik/ATSH/ Në godinën e teatrit "Zihni Sako" në Gjirokastër brenda verës së këtij viti do të nisin punimet për rikonstruksionin e saj. Lajmi...

FOTO-Pakti për Universitetin/ Konvikti i vajzave në Gjirokastër, kushte bashkëkohore për...

TIRANË, 29 qershor/ATSH/ Zëvendësministri i Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Olti Rrumbullaku inspektoi sot punimet e realizuara në konviktin e vajzave në Gjirokastër, financim bujar...

FOTO/ Kalaja e Gjirokastrës, gati për pritjen e turistëve vendas e...

TIRANË, 25 qershor/ATSH/ Mirëmbajtja e monumenteve të kulturës po kryhet kudo në vendin tonë, me qëllim mirëpritjen e turistëve në një mjedis të pastër. Punonjësit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA