Ballina Etiketimet Gjirokaster

Etiketim: gjirokaster

Gjirokastër, zgjidhje përfundimtare problemit të përmbytjeve tek Ura e Lumit

TIRANË, 14 tetor/ATSH/ Bashkia e Gjirokastrës përmes një investimi serioz duket se po i jep zgjidhje përfundimisht problemit të përmbytjeve tek Ura e Lumit. Kryetari...

Gjirokastër, forcim i masave për parandalimin e shfrytëzimeve të paligjshme të...

TIRANË, 13 tetor/ATSH/ Respektimi i kuadrit ligjor e normativ në fushën e mjedisit dhe territorit në qarkun e Gjirokastrës ishte sot në qendër të...

Gjirokastër, 4.1 milionë lekë për rehabilitimin e dy shkollave

TIRANË, 13 tetor/ATSH/ Drejtoria Vendore e Arsimit në bashkinë Gjirokastër po ndërhyn për mirëmbajtjen e godinave shkollore dhe garantimin e kushteve normale, për zhvillimin...

Shkolla 9-vjeçare ” A.Z.Çajupi” në Gjirokastër, kushte më mira në bashkëpunim...

TIRANË, 10 tetor/ATSH/ Ambasadori i Gjermanisë në Tiranë, Peter Zingraf, vizitoi sot qytetin e Gjirokastrën. I shoqëruar nga kryetari i bashkisë së Gjirokastrës, Flamur Golemi,...

Dy projekte historike nisin këtë vit në Gjirokastër/ Rriten hapësirat publike...

TIRANË, 5 tetor/ATSH/ Brenda vitit 2020 në Gjirokastër fillon zbatimi i dy projekteve të rëndësishme, bypass-it Ura e Naxes-Dunavat dhe vendparkimit për automjetet në...

Gjirokastër/ Sistemohet rrjedha e lumit Kardhiq, po gërryente rrugën e fshatit

TIRANË, 29 shtator/ATSH/ Në fshatin Kardhiq në Gjirokastër po ndërhyhet për të sistemuar rrjedhën e lumit më të njëjtin emër, i cili po gërryente...

Realizohen 49% e punimeve në kantierin e ujit në Gjirokastër/ Furnizim...

TIRANË, 28 shtator/ATSH/ Kantieri i ujit në Gjirokastër vijon punën me ritme të larta në Lotin 2 për modernizimin e sistemit të ujësjellës kanalizimeve...

Gjirokastra nga ’44 e deri sot/ Ekspozita e trashëgimisë kulturore në...

TIRANË, 25 shtator/ATSH/ "Gjirokastra si ishte, si është, si po zbukurohet dhe sa punë do të na duhet t'ia kushtojmë asaj" titullohej ekspozita e...

Gjirokastër, ekspozitë me portrete e dokumente kushtuar Çerçiz Topullit në 140-vjetorin...

TIRANË, 23 shtator/ATSH/ Në kuadër të aktiviteteve festive të organizuara me rastin e 140-vjetorit të lindjes së Heroit të Popullit Çerçiz Topulli u çel...

Gjirokastër/ Fëmijët e lagjes “18 Shtatori” me hapësirë të re argëtimi

TIRANË, 22 shtator/ATSH/ Fëmijët e lagjes "18 Shtatori" në Gjirokastër kanë tashmë një kënd të ri lojërash. Kryetari i bashkisë së Gjirokastrës, Flamur Golemi, tha...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA