Ballina Etiketimet Gjirokaster

Etiketim: gjirokaster

Bashkia e Gjirokastrës dhe ambasada italiane, projekte të përbashkëta në turizëm...

TIRANË, 16 dhjetor/ATSH/ Bashkia e Gjirokastrës vazhdon bashkëpunimin me Ambasadën e Italisë në Tiranë, për projektet në sektorin e turizmit, arsimit dhe promovimin e...

Gjirokastër, në 2021 investime të rëndësishme në institucionet e arsimit dhe...

TIRANË, 12 dhjetor/ATSH/ Bashkia e Gjirokastrës do të restaurojë vitin e ardhshëm shkollën “Koto Hoxhi”, shkollën “Së Bashku” dhe Qendrën Kulturore të Fëmijëve “Fato...

Gjirokastër/Bashkia siguron ngrohje në institucionet arsimore gjatë dimrit

TIRANË, 12 dhjetor/ATSH/ Bashkia e Gjirokastrës po siguron ngrohjen në institucionet arsimore, gjatë stinës së dimrit, duke krijuar kushtet e duhura për zhvillimin e...

FOTO-Programi “Interreg-Ipa”/ Gjirokastrës i shtohen 140 kontenierë të rinj për mbetjet...

TIRANË, 9 dhjetor/ATSH/ Qytetit të Gjirokastrës iu shtuan ditët e fundit 140 konteinerë të rinj për mbetjet urbane. Kryetari i bashkisë së Gjirokastrës, Flamur Golemi,...

FOTO/ Gjirokastër: Banesa e Skendulatëve, pasqyrë e jetës qytetare në shekuj

-Reportazh tek një nga destinacionet më të njohura turistike të qytetit të gurtë- Gjirokastër, 6 dhjetor/ATSH-Harilla Koçi/ -Diku, në fundin e shekullit XVI, Skënder Skëndulaj,...

72 shtretër e dyshekë ortopedikë për spitalin rajonal të Gjirokastrës/ Donacion...

TIRANË, 24 nëntor/ATSH/ Me iniciativën e ministrit të Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, njëkohësisht deputet i qarkut Gjirokastër, Bledi Çuçi, dhe ndihmën e çmueshme të...

Gjirokastër, bashkia mbulon koston e medikamenteve në bazë të recetës së...

TIRANË, 16 nëntor /ATSH/ Bashkia e Gjirokastrës për t'i ardhur në ndihmë familjeve në nevojë mbulon koston e medikamenteve, në bazë të recetës së...

Gjirokastër, mbi 1300 turistë vendas e të huaj në muzetë e...

TIRANË, 4 nëntor/ATSH/ Muzeu Etnografik, ai i Luftës së Ftohtë, Muzeu i Armëve dhe “Shtëpia Kadare” në muajin tetor u vizituan nga 1300 turistë...

Parandalimi i përmbytjeve/ 1 milion lekë investim për sistemimin e ujërave...

TIRANË, 22 tetor/ATSH/ Përfundimi i investimit për sistemimin e ujërave të bardha, në zonën përreth Pallatit të Sportit në Gjirokastër do të zgjidhë problematikën...

Gjirokastër, kthim në identitet për rrugët e kalldrëmta

TIRANË, 15 tetor/ATSH/ Në qytetin e Gjirokastrës vijon puna për kthimin në identitet të rrugëve të kalldrëmta, një ndër vlerat përfaqësuese të qytetit të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA