Ballina Etiketimet Gjiknuri

Etiketim: gjiknuri

“Kërkesa e Presidentit në Venecia, e qëllimshme dhe e rrezikshme/ Gjiknuri:...

TIRANË, 29 tetor/ATSH-Maela Marini/ Deputeti i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri deklaroi sot në mbrëmje se "nëse Partia Socialiste do të priste opinionin e 'Venecias',...

Kodi Zgjedhor/ Gjiknuri: Falë insistimit të PS-së, përbërja e Kuvendit të...

TIRANË, 24 tetor/ATSH/ "Falë insistimit tonë, në Kodin Zgjedhor u përcaktua e detyrueshme që jo vetëm lista e kandidatëve, por edhe përbërja e Kuvendit...

Vlorë/ Ndërhyrjet në lagjet “Çole” dhe “Kume” nisin transformimin në pjesët...

TIRANË, 14 tetor /ATSH/ Faza e transformimit në pjesët e brendshme të qytetit të Vlorës nis me ndërhyrjet në lagjet “Çole” dhe “Kume”. Deputeti i...

“Në Kodin Zgjedhor kryesisht u plotësuan kërkesat e PD-së”/ Gjiknuri: Opozita...

TIRANË, 9 tetor/ATSH-Maela Marini/ "Në Kodin Zgjedhor kryesisht u plotësuan kërkesat e Partisë Demokratike", deklaroi sot deputeti i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri, njëkohësisht bashkëkryetari...

“Qytetari voton kandidatin që do”/ Ndryshimet kushtetuese, pjesë e kompromisit për...

TIRANË, 5 tetor /ATSH/ Bashkëkryetari i komisionit të posaçëm parlamentar për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri u shpreh për ndryshimet e Kodit Zgjedhor se, "marrëveshja...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Gjiknuri: Pritëm me muaj të tërë modelin...

TIRANË, 5 tetor /ATSH/ Përfaqësuesi i Partisë Socialiste në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri deklaroi sot se ndryshimet e Kodit Zgjedhor janë akti final që...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Gjiknuri: Sfidoj këdo të gjejë një vend...

TIRANË, 1 tetor/ATSH/ Përfaqësuesi i Partisë Socialiste në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri deklaroi sot se "votat për të kaluar ndryshimet në Kodin Zgjedhor janë,...

“Koalicionet sipas praktikave europiane”/Gjiknuri: Të hapur për kompromis, jo diktim të...

TIRANË, 1 tetor/ATSH/ "Oferta e mazhorancës është të pranojnë formulën e koalicioneve sipas shembujve të vendeve europiane me sisteme proporcionale rajonale me lista të...

Miratohen propozimet për ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Gjiknuri: Drafti i PS...

TIRANË, 28 shtator /ATSH/ Janë miratuar në Komisionin e Ligjeve në parim propozimet për ndryshimet në Kodin Zgjedhor, ndërsa nesër do të diskutohen nen...

“Nuk preket marrëveshja e 5 qershorit”/ Gjiknuri: Të hapur për të...

TIRANË, 22 shtator/ATSH-Maela Marini/ Bashkëkryetari i komisionit të posaçëm parlamentar për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri deklaroi sot se "Këshilli Politik ka funksion konsultativ dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA