Ballina Etiketimet Gjiknuri

Etiketim: gjiknuri

“Koalicionet sipas praktikave europiane”/Gjiknuri: Të hapur për kompromis, jo diktim të...

TIRANË, 1 tetor/ATSH/ "Oferta e mazhorancës është të pranojnë formulën e koalicioneve sipas shembujve të vendeve europiane me sisteme proporcionale rajonale me lista të...

Miratohen propozimet për ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Gjiknuri: Drafti i PS...

TIRANË, 28 shtator /ATSH/ Janë miratuar në Komisionin e Ligjeve në parim propozimet për ndryshimet në Kodin Zgjedhor, ndërsa nesër do të diskutohen nen...

“Nuk preket marrëveshja e 5 qershorit”/ Gjiknuri: Të hapur për të...

TIRANË, 22 shtator/ATSH-Maela Marini/ Bashkëkryetari i komisionit të posaçëm parlamentar për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri deklaroi sot se "Këshilli Politik ka funksion konsultativ dhe...

“Zgjedhorja”/ Gjiknuri: Opozita kërkon të minojë procesin, të sjellin propozime; Bylykbashi:...

TIRANË, 22 shtator /ATSH/ Përfaqësuesi i Partisë Socialiste në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri deklaroi sot pas mbledhjes së Këshillit Politik se, mazhoranca është e...

Drafti i PS-së/ Gjiknuri: Lista 100 % të hapura dhe ruajtje...

TIRANË, 20 shtator/ATSH/ Përfaqësuesi i Partisë Socialiste në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri, sqaroi sot draftin që socialistët kanë paraqitur për listat e hapura. Në një...

“Kërkesa e PD, qasje politike penguese”/ Gjiknuri: Te ODIHR shkohet me...

TIRANË, 18 shtator /ATSH/ -Përfaqësuesi i Partisë Socialsite në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri deklaroi sot se ekspertiza e ODIHR nuk mund të kërkohet pa...

Këshilli Politik/ Gjiknuri: Opozita synon të krijojë krizë artificiale, nuk mund...

TIRANË, 18 shtator/ATSH/ Përfaqësuesi i mazhorancës, Damian Gjiknuri, deklaroi sot në një prononcim për shtyp se "opozita synon të krijojë një krizë artificiale, ndaj...

Këshilli Politik/ Gjiknuri: Deri në 30 shtator të mbyllen ndryshimet kushtetuese,...

TIRANË, 14 shtator/ATSH/ Përfaqësuesi i Partisë Socialiste në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri tha sot se "synimi i Partisë Demokratike është që ta vijojnë këtë...

FOTO/ Ritme të larta punimesh në Lotin II të rrugës së...

TIRANË, 12 shtator/ATSH/ Punimet në Lotin II të rrugës së Lumit të Vlorës po vijojnë me ritme të larta, një projekt madhor ky që...

Vijon puna në aksin Kuç-Gusmar, zhvillim agroturizmit dhe turizmit malor

TIRANË, 31 gusht/ATSH/ Në aksin Kuç-Gusmar që lidh Tepelenën dhe Himarën, si dhe qarkun e Gjirokastrës me rrugën e Lumit të Vlorës dhe me...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA