Ballina Etiketimet Gantz

Etiketim: gantz

JERUZALEM – Trump fton Netanyahu-n dhe Gantz në Shtëpinë e Bardhë

JERUZALEM, 23 janar /ATSH-DPA/ - Presidenti amerikan Donald Trump ka ftuar kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu dhe kundërshtarin e tij kryesor politik, Benny Gantz, javën...

IZRAEL- Netanyahu: Një qeveri e re minoritare e mbështetur nga ligjvënësit...

TEL AVIV, 17 nëntor /ATSH-DPA/- Kryeministri në ikje, Benjamin Netanyahu paralajmëroi sot se siguria e Izraelit do të ishte në rrezik nëse rivali i...

IZRAEL – Netanyahu dhe Gantz takim për formimin e një qeverie...

TEL AVIV, 27 tetor /ATSH-DPA/- Lideri i qendrës izraelite, Benny Gantz ka planifikuar të takohet sot në mbrëmje me kryeministrin aktual Benjamin Netanyahu në...

IZRAEL – Rivlin ngarkon Gantz për krijimin një qeverie të re

TEL AVIV, 24 tetor /ATSH-ANSA/- Vendosa t'i jepja mandatin Benny Gantz për formimin e qeverisë së re dhe ai do të ketë 28 ditë...

IZRAEL – Anulohet takimi Gantz-Netanyahu për qeverinë e re

TEL AVIV, 2 tetor /ATSH-DPA/ - Benny Gantz, kundërshtari kryesor politik i kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu, anuloi një takim mes tyre duke përmendur mungesën...

IZRAEL – Netanyahu, gati për qeverinë e unitetit

IZRAEL, 25 shtator /ATSH-AFP/- Kryeministri izraelit në ikje, Benjamin Netanyahu, i zgjedhur për të formuar qeverinë e ardhshme, i kërkoi rivalit të tij, Benny...

IZRAEL – Rezultati përfundimtar: Gantz kryeson zgjedhjet

TEL AVIV, 25 shtator /ATSH-DPA/ - Presidenti izraelit, Reuven Rivlin mori rezultatet përfundimtare zyrtare të zgjedhjeve të përgjithshme të javës së kaluar, nga të cilat...

IZRAEL – Netanyahu dhe Gantz takim për ngërçin politik

TEL AVIV, 24 shtator /ATSH-DPA/ - Ekipet negociuese që përfaqësojnë kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu dhe rivalin e tij, Benny Gantz, për postin e kryeminstrit, u...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA